В Україну повернуть оперу, яку Максим Березовський 250 років тому написав для італійського карнавалу

В Україну повернуть оперу, яку Максим Березовський 250 років тому написав для італійського карнавалу

В Україну повернуть оперу, яку Максим Березовський 250 років тому написав для італійського карнавалу

В Україну повернуть оперу "Демофонт" українського композитора Максима Березовського. Він належав до одного кола з Моцартом та 250 років тому написав цей музичний твір для італійського карнавалу.

Як повідомляє видання "Дзеркало тижня", фундація Open Opera Ukraine розпочала роботу над сенсаційним мистецьким проєктом – "Демофонт". Над постановкою опери "Демофонт" працюватиме зірковий склад митців: диригент Кирило Карабіц, режисер Іван Уривський, художник Петро Богомазов.

Саме зараз триває період кастингу: шукають найкращі голоси, що виконають складну оперу, яку  називали втраченим скарбом української культури.

Березовський – одна з найзагадковіших фігур української культури. Він народився у Глухові, потім як володар унікального голосу потрапив до Санкт-Петербурга в імператорський двір, згодом він навчався в Європі, знав Моцарта. 1773 року для італійського карнавалу написав оперу "Демофонт".

За легендою, в Європі Березовський закохався у княжну Тараканову, що претендувала на імператорський престол. І  вже після повернення  з Європи у Петербург Березовський опинився в опалі у графа Орлова та імператриці. Багато музичних творів  Березовського просто знищили. Щасливим винятком став "Демофонт" – збереглися хоча б фрагменти.

Що відомо

"Демофонт" вважається першою українською оперою, яка розповідає античний сюжет про царя Демофонта Фракійського.

Її лібрето створене великим оперним драматургом П'єтро Метастазіо ще у 30-х роках 18 століття, і до Березовського вже численна кількість композиторів запропонували свої версії "Демофонтів".

Текст Метастазіо написаний за всіма канонами жанру опера-seria – жанру, що був міжнародним на той час і передбачав наявність блискучих співаків та говорив універсальною на той час мистецькою мовою – італійською.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше