Колишня волосна лікарня на Запоріжжі поповнила перелік об'єктів культурної спадщини

Колишня волосна лікарня на Запоріжжі поповнила перелік об'єктів культурної спадщини

Колишня волосна лікарня на Запоріжжі поповнила перелік об'єктів культурної спадщини Фото: Володимир Шак

Комплекс споруд колишньої волосної лікарні у селищі Веселянка Запорізького району потрапив до переліку об'єктів культурної спадщини Запорізької області.

Таке розпорядження 3 червня підписав голова облдержадміністрації Олександр Старух.

До переліку увійшли 8 споруд комплексу, серед яких два стаціонари, амбулаторія, адмінбудівля, льодовик, їдальня, усипальниця та цегляний паркан.

Також до переліку об'єктів культурної спадщини додали сім курганів у Пологівському районі та два затонулих військових човни XVI століття, що перебувають на дні Дніпра поблизу Хортиці. Загалом перелік поповнився на 16 позицій.

Колишня волосна лікарня на Запоріжжі поповнила перелік об'єктів культурної спадщиниФото: Володимир Шак

Колишня Веселянська лікарня

Будівництво Веселянської земської лікарні розпочали у 1902-му році. Половину коштів надало Мелітопольське повітове земство, іншу частину витрат взяв на себе голова дворянства Олександрівська Іван Канкрин. Селяни Веселянської волості зобов’язались доставляти сюди з міста будівельні матеріали – а саме ліс, пісок, вугілля, камінь під фундамент, а також залізо для покрівель.

На зведення лікарні знадобилось понад 200 тисяч цеглин. У 1906-му будівництво завершилось. Надалі – протягом майже 100 років - тут функціонувала філія Запорізького обласного туберкульозного диспансеру.

Нагадаємо, що 20 січня цього року виїзна комісія з охорони культурної спадщини Запорізького краю дійшла висновку, що лікарняний комплекс у Веселянці гідний статусу "щойновиявленої історичної пам’ятки місцевого значення".

Що відомо

  • Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 26 квітня 2021 року № 295 до держреєстру за категорією місцевого значення занесені 25 пам'яток культурної спадщини міста Запоріжжя.
  • Згідно з Законом України об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда, комплекс, а також території чи водні об'єкти та інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність. Об'єкти культурної спадщини охороняються державою.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди