Поширені помилки, які заважають керівнику стати лідером

Поширені помилки, які заважають керівнику стати лідером

Поширені помилки, які заважають керівнику стати лідером

Стосунки між керівництвом і підлеглими впливають на весь робочий процес. Деякі боси намагаються створити в офісі дружню атмосферу, тоді як інші, не бажаючи втрачати авторитет, перетворюються на кабінетних тиранів: під час спілкування з ними всі тільки й чекають, коли Дамоклів меч неминуче нависне над їхньою головою.

Ефективне лідерство стає все важливішим, адже дедалі більше співробітників залишають компанії через один важливий нюанс – поганих керівників. Згідно з нещодавнім дослідженням, проведеним кадровим агентством Robert Half, майже половина опитаних фахівців (49%) пішли з роботи через проблеми з начальником.

Думка, що люди здатні працювати лише під тиском, не є цілковито правдивою. Особливо коли колектив формується на основі професійної компетентності, де кожен зайнятий справою і служить гвинтиком у великому механізмі workflow. Часи змінюються, але деякі керівники ще не готові усвідомити зміни. У цій статті ми не розповімо, що робити з ледачими співробітниками, але підкажемо, як не варто поводитися з людьми, які намагаються добре виконувати свою роботу.

Читайте також: "Емоційне вигорання на роботі. 8 способів впоратися з синдромом"
Поширені помилки, які заважають керівнику стати лідером

Що голосніше кричиш, то краще слухають

Агресія, можливо, найменш ефективний спосіб раціонального розв'язання проблем. Це стосується не лише професійної області, а й сімейного життя, виховання дітей – і на котика немає сенсу кричати, щоб привчити не дерти шпалери. Навіть якщо ви не прагнете до теплої атмосфери на робочому місці, крик збиває концентрацію і показує вас як неврівноваженого боса, який легко втрачає самовладання і спокій. Усі прийоми армійської служби краще залишити за межами офісу.

Понаднормова робота покращує продуктивність

Уперше експерименти із впровадженням чотириденного робочого тижня почали проводити ще у 1965 році в англійській фірмі Roundpay Metal Finishers, після чого їхній досвід перейняли та поширили американські компанії. Таким чином вони знижували комунальні, побутові витрати й витрати на виробництво.

Новозеландська компанія Perpetual Guardian з березня 2018 року перейшла на чотириденний графік зі збереженням усіх виплат. Оклендський Університет назвав ідею успішною та стратегічно вигідною. Результати свідчать, що колектив став продуктивнішим і почувається більш залученим у робочий процес. Рівень стресу знизився, покращився баланс між роботою та особистим життям.

Багато керівників старої школи бережуть недоторканність робочого графіка і штрафують підлеглих за найменші "порушення". Визначте: ви хочете, щоб робота була ще одним видом насильницької каторги чи щоб її виконували добре? Часом навіть одна вільна година ввечері буднього дня дозволяє розвантажити психіку від стресу і навантаження. Головне, що робота виконана, тож якщо ваші співробітники справляються із завданнями, не бійтеся відпускати їх додому трохи раніше.

Мотивація і винагорода — то для дітей

Керівник не муза, аби надихати, і не сто доларів, щоб подобатися всім. У кожного боса власний стиль управління (не дарма ж стільки грошей витратили на семінари, вебінари та тренерів з особистісного розвитку). Між вами та вашою метою лише одна "перешкода" – працівники. Вони як діти: завжди їм щось не подобається, завжди чогось хочуть, вимагають турботи, підтримки та уваги.

У журналі Frontiers in Psychology у 2014 році були опубліковані цікаві дослідження. Вчені з'ясовували, хто краще виконує поставлені завдання. Учасників випробування розділили на три групи. У першу потрапили ті, хто любить свою роботу. У другу – хто ставиться до неї нейтрально, а в третю – хто її ненавидить. Емоційно прив'язані до роботи співробітники показали найкращі результати.

Науковці з американського коледжу професійної та екологічної медицини провели масштабніше дослідження, у якому взяли участь понад 5000 осіб. Виявилося, що емоційно прив'язані до роботи працівники рідше хворіють і потерпають від безсоння. З огляду на кількість часу, який ми проводимо на роботі і яке місце вона посідає у житті сучасної людини, без мотивації, емоційної прихильності або винагороди не обійтися. Керувати байдужим колективом набагато складніше.

У будь-якому разі, не обов'язково ставити об'єктивну оцінку виконаної роботи. Ви – керівник, це як диригент в оркестрі. Навіть краще, якщо ви поділитесь особистим ставленням до роботи підлеглого і цим покажете йому свою зацікавленість.

Читайте також: "Просто зроби це. Як керувати своїм часом і не полишати справи на півдорозі"
Поширені помилки, які заважають керівнику стати лідером

Я приймаю рішення і не мушу їх пояснювати

Ваші співробітники проводять свої дні в ізоляції та не впевнені в тому, навіщо виконують ті чи інші завдання? Тоді їм складно буде відчути залученість, свій вплив на робочий процес. Підвищення прозорості допоможе підбадьорити колектив, тому що щасливий працівник – це продуктивний працівник.

Звісно, поки солдати воюють на полі бою, полководець стоїть у наметі над картою місцевості та довгою указкою розставляє батальйони на вигідні позиції. Доносяться уривки наказів, але завдання солдата не ставити питання, а виконувати.

Згадайте, що кожен співробітник (напевно) проходив у вас співбесіду, і ви найняли його з низки причин – довіртеся власному вибору! Боси не витрачають часу на пояснення того, що відбувається, своїм підлеглим, тоді як лідери відмовляються від цієї ієрархії та розглядають членів команди як рівноправних учасників.

Вимагаю досконалості, а не зусиль

Люди помиляються, люди досягають успіху – обидва процеси абсолютно природні та не суперечать один одному. Якщо ваша робота не з тих, де ціна помилки може коштувати людських життів, то не будьте надто категоричні. Якщо знаєте, покажіть, як не припускатись подібних помилок надалі, якщо не знаєте – не відмовте підлеглому у можливості розібратися та виправити все самому.

Клієнт завжди має рацію

"Клієнт завжди має рацію" – це логічна помилка, що особливо актуальна в епоху соціальних мереж, коли невдоволення клієнта завжди виллється у негативний відгук на вашій сторінці Facebook. Але є тисяча й одна причина забути цю менеджерську догму. Якщо клієнт не є експертом у вашій професійній області, то його оцінка роботи ґрунтується на суб'єктивних відчуттях.

Установка на нескінченну правоту й божественну природу клієнта робить підлеглих нещасними. Як би добре вони не виконували свою роботу, завжди знайдеться замовник, якому щось не сподобається. Суперечлива ситуація не повинна вирішуватись за рахунок приниження співробітника. Якщо він припустився помилки, то повинен це виправити. Якщо робота виконана правильно, ви повинні пояснити замовнику, що його не намагаються обдурити. Якщо ж клієнт поводиться неадекватно, не варто "вибачатись" перед ним подарунковими сертифікатами і гарантувати повернення коштів.

Подивіться ще раз на всі пункти та проаналізуйте власний робочий стиль. Робота над помилками не зробить вас кращим "босом", зате допоможе стати лідером для колективу. Лідером, який впливає на команду, а не наказує їй. Наставляє і надихає, а не залякує та контролює. Делегує повноваження, а не дає завдання.

Вважайте, що бути начальником – це як керувати автомобілем, а кожен співробітник – це частина його механізму. Ви не повинні виконувати роботу двигуна, гальм, двірників на склі, але мусите направляти машину у правильному напрямку. Робоча атмосфера в цій аналогії слугує паливом, а всі знають, що на ньому краще не економити.

Читайте також: "Як не кричати на підлеглих: гайд для керівників"
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди