Стрибки з трампліна на лижах включені у програму літніх Європейських Ігор. Як це можливо

Стрибки з трампліна на лижах включені у програму літніх Європейських Ігор. Як це можливо

Стрибки з трампліна на лижах включені у програму літніх Європейських Ігор. Як це можливо AP

Чому зимовий вид спорту з'явиться у програмі літніх змагань.

Програма наступних Європейських Ігор, що відбудуться у 2023 році буде розширена на зимовий вид спорту - стрибки з трампліна. Про це повідомив директор Міжнародної федерації лижного спорту Сандро Пертіле.

Стрибки з трампліна є олімпійським зимовим видом спорту, а головні турніри відбуваються саме у цей час року. Проте тепер їх планують провести влітку на Європейських Іграх.

У 2023 році Європейські Ігри відбудуться у Польщі. Зважаючи на популярність виду спорту в Польщі, саме на ці змагання будуть вперше введені стрибки з трампліна у літню програму.

"Ми з нетерпінням чекаємо на наші літні змагання зі стрибків з трампліна на Європейських Іграх-2023. Упевнений: нашим спортсменам дуже сподобається змагатися на турнірі такого рівня влітку під час нашої серії [гран-прі]. Без сумніву, це будуть пам'ятні змагання для усіх", - зазначив директор Міжнародної федерації лижного спорту.

Очільник комісії з координації Європейських Ігор Хасан Арат також підтвердив, що стрибки з трампліна будуть включені у програму на 2023 рік. І наголосив, що в організації вирішили піти назустріч господарям змагань, які попросили включити цей вид спорту у літню програму.

Чи проводилися раніше стрибки з трампліна влітку?

Міжнародна федерація лижного спорту вже має досвід організації турнірів зі стрибків з трампліну саме влітку. Починаючи з 1994 року проводяться турніри серед чоловіків. А у 2012-му змагання зі стрибків з трампліну проходять і серед жінок.

Формат вищезазначених літніх турнірів має вигляд гран-прі, що складається у середньому з десяти етапів, які проходять з липня по жовтень. У 2019 році, наприклад, відбулися вісім чоловічих та три жіночих етапи.

Чи є різниця між стрибками на лижах з трампліна влітку та взимку?

Оскільки турнір проводиться не взимку, а влітку за відсутності снігу, то, відповідно, трамплін також повинен бути підготовлений під особливості погоди.

  • Замість снігу приземлення відбувається на спеціальні мати. Це покриття стелять одразу при будівництві сучасних трамплінів, тобто вони одразу пристосовані для змагань як влітку, так і взимку. Відповідно, турніри проходять на тих ж трамплінах, що і взимку.
  • Спортсмени, так само, як і під час зимових стрибків з'їжджають вниз металевими коліями.
  • Сама програма виступів складається з кваліфікації та фіналу, в який проходять стрибуни, які показали найкращі результати.

Збірна Україи зі стрибків з трампліна свої найкращі результати за останні сезони показувала саме на "літніх" змаганнях. Наприклад, восени 2020 року українці здобули два "золота" на етапі Кубка FIS.

Читайте також: Друга підряд перемога України в стрибках з трампліна. Цього разу українці взяли "золото" та "срібло"

Що відомо

  • Європейські Ігри-2023 стануть третіми в історії змагань. На них виступатимуть виключно європейські спортсмени.
  • Останні Європейські Ігри відбулися у 2019 році в Мінську. На них спортсмени змагалися у 15 видах спорту. У 2023 році планується розширення програми до 17-и видів спорту.
  • Україна посіла третє місце в медальному заліку Європейських Ігор-2019 (52 медалі, 16 із яких - золоті).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу