Про "безбар’єрність" у департаменті з надання адмінпослуг Миколаївської міськради не чули – Жепало

Про "безбар’єрність" у департаменті з надання адмінпослуг Миколаївської міськради не чули – Жепало

Про "безбар’єрність" у департаменті з надання адмінпослуг Миколаївської міськради не чули – Жепало Колаж Єлизавети Усатенко

Питання, що стосуються виконання програми "Безбар’єрна Миколаївщина", у Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини на контролі понад два роки. Є чимало проблем. Програма "Безбар’єрна Миколаївщина" повинна конвертуватися і поступово перейти в ранг обласної стратегії, щоб було спільне розуміння цієї проблематики. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів регіональний координатор взаємодії з громадськістю Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Вадим Жепало.

Програма "Безбар’єрна Миколаївщина" розрахована на період до 2023 року включно.

За словами Вадима Жепала, уповноважений є тією інституцією, яка має найбільше повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю органів влади. Наприклад, п’ятого травня 2021 року представники Секретаріату здійснили моніторинг доступності для маломобільних громадян у Департаменті з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (ДНАП).

"Про безбар’єрність і доступність у ДНАП взагалі ніхто ніколи не чув. Ні пандусів, ні кнопок виклику, ні вказівників, ні табличок для людей з вадами зору, ні тактильних покажчиків, ні доступу до вбиральні. Навіть після нашого відвідування, після листа-реагування. Я перед ефіром зайшов і подивився: навіть таблички не повісили для того, щоб пояснити, яким чином люди з інвалідністю, які не можуть подолати сходи перед входом, як їм заїхати, до кого звернутися по допомогу, щоб потрапити у приміщення центру", – розповів Вадим Жепало.

З початку 2021 року представники Секретаріату здійснили моніторингові візити у Новобузькій міській раді, в Миколаївській школі для дітей з вадами зору, в Центрі з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради, відвідали Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, установи виконання покарань, психоневрологічних інтернатів.

"Я можу констатувати, що порушення системні. І проблема в тому, що при наявності програм і фінансування ми не маємо визначеної стратегії. Зрозуміло, що не зможемо сьогодні вкласти мільярди гривень для забезпечення повної доступності та безбар’єрності. Обов’язково будуть проблемні об’єкти, але потрібно зрозуміти порядок, стратегію і реалізовувати поступово, зважаючи на першочергові потреби", – розповів Вадим Жепало.

Фізична безбар’єрність – це лише одна із проблем.

"Наприклад, на сайті Миколаївської міської ради відсутнє розширення для осіб з вадами зору достатнє для того, щоб вони могли працювати. Відсутні у держзакладах шрифти Брайля, таблички, якими люди з вадами зору можуть скористатися, не враховується в інформаційній політиці особливості людей з вадами слуху", – каже Вадим Жепало.

Відповідно до програми, передбачені такі заходи, як санітарно-курортне лікування людей з інвалідністю, забезпечення організації надання денного догляду для дітей та молоді з тяжкими порушеннями розумового розвитку за місцем поживання тощо.

"Коштом державного бюджету в Миколаївській області виділено 2 млн 733 тис. грн для забезпечення 209 путівок для осіб з інвалідністю. 2021 року Миколаївській області виділено понад 13 млн грн. Передбачена реабілітація дітей з інвалідністю – вона фінансується коштом державного бюджету, Миколаївська область отримала кошти на суму 3 млн 809 тис. грн. Протягом року реабілітаційні послуги отримали вже 80 дітей з інвалідністю", – розповів Вадим Жепало.

Читайте також: "Комп’ютерна грамотність. У Миколаєві навчатимуть людей з порушеннями зору"

Також коштом обласного бюджету по "Безбар’єрній Миколаївщині" передбачено 540 тисяч грн для надання компенсаційних виплат особам з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автотранспорту.

За словами Вадима Жепала, відповідно до "Безбар’єрної Миколаївщини", є служби перевезення, які діють в області – у Вітовському районі, містах Миколаїв, Южноукраїнськ, Новій Одесі, Доманівській, Веселинівській, Коблівській, Казанківській та Чорноморській територіальних громадах. З початку 2021 року послуги отримали 659 людей з інвалідністю на загальну суму 354 тис. грн. Ці послуги фінансуються з місцевих бюджетів.

Що відомо

  • 14 квітня 2021 р. Кабінет міністрів підписав розпорядження "Про схвалення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року".

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди