10 та 7 років покарання. За що УЄФА дискваліфікувала російського арбітра та латвійський клуб

10 та 7 років покарання. За що УЄФА дискваліфікувала російського арбітра та латвійський клуб

10 та 7 років покарання. За що УЄФА дискваліфікувала російського арбітра та латвійський клуб Спорт-Експресс

І арбітр, і клуб отримали серйозні покарання за порушення норм організації.

Контрольно-дисциплінарний комітет УЄФА виніс рішення по справі, пов'язаній з матчем Ліги Європи сезону 2018/19 між латвійським "Вентспілсом" та французьким "Бордо". Орган відсторонив латвійський клуб на сім років від виступів у єврокубках, а російського суддю Сєргєя Лапочкіна - на десять від футболу.

Дисциплінарний орган з'ясував, що перед поєдинком "Вентспілс" - "Бордо" на арбітра вийшли люди, які намагалися вплинути на результат поєдинку. Лапочкін, за інформацією УЄФА, відмовився брати у цьому участь.

За регламентними нормами організації російський суддя мав повідомити організацію про спробу підкупу. Однак він цього не зробив, через що проти нього і відкрили справу, попередньо відсторонивши від суддівства.

Приводом для відкриття справи стали результати розслідування правоохоронцями в Латвії. Під час перевірки переписки одного із підозрюваних, вони знайшли там кілька повідомлень, адресованих російському арбітру, після чого передали матеріали справи в УЄФА.

Отримавши матеріали, УЄФА відкрила справу у зв'язку із порушенням статей 11 та 12 дисциплінарного регламенту. І визнала винними сторін у шахрайстві та хабарництві, а також у порушенні чесності матчів та змагань.

При цьому поєдинок між командами закінчився мінімальною перемогою "Бордо" - 1:0. А у червні 2021-го, майже через три роки після того, як він відбувся, УЄФА винесла дисциплінарні покарання сторонам.

Які покарання отримали по справі "Вентспілс" - "Бордо"?

  • Сєргєй Лапочкін, арбітр - десять років дискваліфікації від футболу.
  • "Вентспілс", футбольний клуб із Латвії - сім років відсторонення від єврокубків.
  • Ніколай Дьякінс, директор "Вентспілса" - дискваліфікація на чотири роки від футболу.
  • Адлан Шишахнов, голова правління "Вентспілса" - пожиттєва дискваліфікація від футболу.

Крім того, в УЄФА звернулися до УЄФА щодо поширення дискваліфікації і на турніри, які проводяться під егідою міжнародної організації. Лапочкін, якого відсторонили на 10 років від футболу, стверджує, що не чинив жодних умисних дій, пов'язаних із порушенням регламенту.

Що відомо

  • За підсумками протистояння між "Вентспілс" та "Бордо" у другому раунді кваліфікації Ліги Європи далі пройшов французький клуб (1:0, 2:1).
  • У третьому раунді кваліфікації "Бордо" грав проти "Маріуполя" (3:1, 2:1).
  • "Вентспілс" не потрапив у єврокубки за підсумками сезону. Команда фінішувала на четвертій позиції.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу