Швьонтек програла на Ролан Гаррос уперше за 12 матчів та не захистить звання чемпіонки AP

Чинна чемпіонка Відкритого чемпіонату Франції вилетіла в чвертьфінальному матчі.

Матч Іги Швьонтек та грецької тенісистки Марії Саккарі закривав програму чвертьфінальних матчів на Ролан Гаррос-2021. І став центральним: на корті зустрілися чинна переможниця турніру та друга за рейтингом тенісистка серед тих, хто залишився - Саккарі отримала 17-й номер посіву, вищий був лише у Швьонтек - восьмий.

Саккарі перед зустріччю із Швьонтек перемогла двох тенісисток, що знаходяться вище за неї у рейтингу. У третьому раунді представниця Греції перемогла бельгійку Елізу Мертенс (14-й номер), а в 1/8 фіналу - п'яту ракетку світу Софію Кенін.

Швьонтек в 1/8 фіналу здолала опір українки Марти Костюк. І залишалася єдиною тенісисткою зі світового рейтингу топ-10, яка продовжувала участь на турнірі.

Для Швьонтек та Саккарі це була перша очна зустріч. І вона закінчилася на користь грецької тенісистки.

Як Швоньтек вилетіла у чвертьфіналі Ролан Гаррос?

Швьонтек розпочала першу партію, ведучи в рахунку. Польська тенісистка взяла гейм на власній подачі, після чого зробила брейк. Однак наступний же гейм закінчився на користь Саккарі, після чого грецька тенісистка зрівняла рахунок.

Ключовий момент першого сету відбувся наприкінці за рахунку 4:3 на користь Швьонтек. Саккарі спочатку не віддала жодного очка на власній подачі, потім - зробила брейк під час гейму на подачі польки. А у вирішальному геймі з другої спроби використала сет-бол.

Другу партію краще розпочала Саккарі. Вона вийшла уперед, зробивши брейк на подачі Швьонтек, після чого польська тенісистка взяла медичний тайм-аут через проблеми зі стегном.

Через кілька хвилин Швьонтек повернулася з підтрибунного приміщення після наданої медичної перемоги. І після цього не програла жодного гейму на власній подачі.

Однак Саккарі, заволодівши перевагою на старті сету, також не дозволила Швьонтек зробити хоча б один брейк. У підсумку друга партія закінчилася із тим же самим рахунком, що і перша - 6:4.

• Ролан Гаррос. Чвертьфінал

Марія Саккарі (Греція, 17) - Іга Швьонтек (Польща, 8) 2:0 (6:4, 6:4)

Ключові моменти матчу

• Восьмий гейм першого сету - Саккарі всуху бере гейм на власній подачі, після чого перемагає у двох наступних геймах.
  • Початок другого сету - Саккарі робить брейк, Швьонтек використовує тайм-аут.
  • Активно виграні м'ячі - статистика на користь Саккарі: 23 проти 16 у Швьонтек.

Що означає виліт Іги Швьонтек

• Польська тенісистка не захистить звання чемпіонки Ролан Гаррос. У 2020 році Швьонтек обіграла у фіналі американку Софію Кенін.
  • Саккарі перервала серію Швьонтек - польська тенісистка виграла 22 сети поспіль (упродовж 11 матчів не програла жодної партії).
  • Уперше в історії Ролан Гаррос у півфіналі зіграють чотири тенісистки з-за меж топ-10 світового рейтингу WTA. Дві з них - несіяні: Барбора Крейчикова та Тамара Зіданшек.
  • Усі чотири півфіналістки уперше в кар'єрі зіграють на цій стадії на турнірах серії Великого Шолому.

Як виступили топ-10 рейтингу WTA на Ролан Гаррос?

1. Ешлі Барті - знялася з матчу другого раунду через травму
  2. Наомі Осака - знялася з турніру через погрози дискваліфікації, пройшла один раунд