Будівництво паркінгу в парку Горького: харків'яни порахували дерева

Будівництво паркінгу в парку Горького: харків'яни порахували дерева

Будівництво паркінгу в парку Горького: харків'яни порахували дерева facebook.com/HudenkoIhor

Представники громадської організації "Зелений фронт" провели облік дерев на ділянці поруч з дібровою у парку Горького, де зводять паркінг. Чи загрожує будівництво дубам, в ефірі "Українського радіо Харків" розказали координатори організації та представник парку.

Громадськість на захисті дерев

Інвентаризацію дерев у парку Горького представники громадськості проводили у два етапи. Перший відбувся 15 травня, другий — 6 червня.

"Практично у всіх є телефон чи планшет з інтернетом, є спеціалізовані комп'ютерні програми, знаючи методику, кожен обліковець вносить до них опис дерева, фіксуючи на електронній мапі місце, де росте дерево чи кущ. Ця інформація обробляється та потрапляє до бази", — розповідає про методику обліку координатор "Зеленого фронту" Артем Сосіпатров.

Будівництво паркінгу у парку Горького у Харкові: якfacebook.com/HudenkoIhor

За його словами, облік дерев у Харкові необхідний не лише на території парку, а й в усьому місті, оскільки він може унеможливити безсистемну рубку. Комунальні підприємства таким обліком не займаються, каже Сосіпатров.

"Якщо керівництво міста ігнорує інвентаризацію зелених насаджень, громадськості нічого не залишається, окрім як показати, як можна на сучасній комп'ютерній основі це зробити", — поясню він.

200-літні дуби на паркінгу

Дерева і кущі — комунальна власність, наразі вона безхазяйна, каже еколог Олег Перегон.

"Ми бачимо пошкодження дерев самими комунальниками, коли вони рубають дерева здорові чи ще ті, які можна лікувати, безсистемно", — говорить еколог.

У парку Горького щороку вирубують дерева, нарікає Перегон: "Не тому, що вони старі, тому що хочеться комусь мати тут автостоянку, хоч ще у 2010 році була заборона розташовувати місця для паркування у парку Горького".

"Коли створювався парк, він створювався з двох частин — активного відпочинку з гойдалками, майданчиками та тихого відпочинку. Коли забудовується зона тихого відпочинку, щоб вона приносила прибутки, це помилка. Ми хочемо нумерацією, фотографуванням дерев, нанесенням їх на мапу, зберегти їх, а якщо дерева будуть вирубані, притягнути до відповідальності тих, хто це зробить", — додає він.

Будівництво паркінгу у парку Горького у Харкові: якfacebook.com/HudenkoIhor

За його словами, на ділянці, де будують паркінг, ростуть сосни та 100- та 200-літні дуби.

"Вважаємо, що цього року вже було вирубано до 200 дерев. Місто просто втратило ці дерева. Навіть якщо вони були зрублені законно за документами, господарчий суб'єкт мав би висадити п'ять нових дерев за кожне зрублене. Коли дерево вирубається без документів, це так ніби цього дерева ніколи не було", — каже Перегон.

Паркінг буде "зеленим"

Прессекретар парку ім. Горького Андрій Кравченко каже, що будівництво нового паркінгу не передбачає вирубки дубів.

"Йдеться про вдосконалення транспортно-пішохідної мережі парку. Нашим гостям складно залишити автомобілі, пройти до парку, коли багато людей. Тому там зараз облаштовується "зелений" паркінг. Це коли кладеться не асфальт, а спеціальна плитка, з якої проростає трава. Цей спосіб вважається більш екологічним", — розповідає речник.

Будівництво паркінгу у парку Горького у Харкові: якfacebook.com/HudenkoIhor

Дуби, які ростуть на території майбутнього паркінгу, огороджені і будуть збережені під час будівництва майданчика, каже Кравченко.

"На цій території був підлісок — це невеличкі саджанці, які були зрублені", — пояснює представник парку Горького.

Слова еколога Олега Перегона про знищення дерев Кравченко заперечує.

"Ми у парку великі дерева, якщо вони здорові, зберігаємо та охороняємо. Наші спеціалісти по озелененню жорстко контролюють процес", — повідомив Кравченко.

На питання, чи проводить парк інвентаризацію дерев та знає їх вік та вид, прессекретар відповісти не зміг.

Автори: Марія Солодовнік, Вікторія Черникова-Берездецька

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди