Європарламент дав "зелене світло" запровадженню COVID-сертифікатів

Європарламент дав "зелене світло" запровадженню COVID-сертифікатів

Європарламент дав "зелене світло" запровадженню COVID-сертифікатів
AP

9 червня Європарламент погодив запровадження COVID-сертифікатів Європейського Союзу, що слугуватимуть підтвердженням проходження вакцинації від коронавірусу, наявності негативного тесту або ж набуття імунітету після одужання від COVID-19.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Європарламент погодив запровадження COVID-сертифікатів, які мають посприяти вільному руху між країнами Євросоюзу та Шенгенської зони", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за регламент, яким запровадять такі сертифікати для громадян цих країн, на пленарному засіданні у Страсбурзі "за" проголосували 546 євродепутатів, 93 — проти, ще 51 — утримався.

Водночас за другий регламент, який поширює дію сертифікатів на громадян третіх країн, які проживають у ЄС та Шенгенській зоні, "за" проголосували 553 євродепутати, 91 — проти, ще 46 — утрималися.

Читайте також: Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ

"Тепер ці регламенти ще має остаточно затвердити Рада ЄС. Ковідні сертифікати почнуть діяти в усіх країнах Євросоюзу та Шенгенської зони з 1 липня", — йдеться у матеріалі.

Зокрема сертифікати слугуватимуть підтвердженням:

  • повної вакцинації проти коронавірусу,
  • наявності негативного тесту на COVID-19;
  • набуття імунітету до цієї хвороби.
Читайте також: У Данії запроваджують мобільні паспорти вакцинації

Додається, що сертифікати видаватимуть обов'язково тим, хто вакцинувався однією з чотирьох зареєстрованих у ЄС вакцин: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson. Водночас кожна країна ЄС чи Шенгенської зони матимуть змогу видавати сертифікати для вакцин, що рекомендовані ВООЗ або ж допущені до використання в окремих країнах об'єднання.

Читайте також: Шмигаль назвав країни, які визнали українські сертифікати вакцинації

Що відомо

  • 1 червня ЄС розширив перелік країн для відкриття кордонів.
  • 19 травня посли країн-членів Європейського Союзу затвердили відкриття кордонів для повністю вакцинованих від COVID-19 туристів з інших країн. Для цього потрібно бути щепленими двома дозами вакцини чи прищепитися одноразовим препаратом.
  • У лютому 2021 року єврокомісарка з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес повідомила, що в ЄС планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • У березі Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах ЄС.
  • Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісними український і європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19, що дозволить українцям вільно подорожувати Європою.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що"паспорти вакцинації" можуть створити на базі електронного реєстру на порталі "Дія". Водночас для запровадження "паспортів вакцинації" потрібно, аби верифікація стала міжнародною. Він заявив, що український уряд готовий запровадити будь-яку з можливих моделей.
  • Серед країн ЄС першою почала тестувати цифровий сертифікат про щеплення для подорожей Франція. Італія планує впровадити такі документи у другій половині травня. Греція, Іспанія, Мальта, Болгарія, Естонія і Люксембург також будуть першими країнами, де почнуть тестувати паспорти вакцинації. Згодом до них приєднається Кіпр.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок