Світовий рекорд у бігу на 10 000 метрів оновили вдруге за два дні. Як це сталося: відео AP

Перед цим його не могли покращити п'ять років.

У Нідерландах за два дні двічі оновили світовий рекорд на 10 000 метрів. Рекорд, встановлений нідерландкою Сіфан Хассан, був побитий на тому ж треку у Хенгело представницею Ефіопії Летесенбет Гідей.

Попередній рекорд на дистанції 10 000 метрів тримався впродовж п'яти років. У 2016-му, на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро, ефіопка Алмаз Аяна стала чемпіонкою із результатом 29:17.45 хвилини.

Хассан змогла покращити результат Аяни більш, ніж на десять секунд. Однак за 48 годин її світовий рекорд було покращено.

Що трапилося?

Гідей вийшла на дистанцію 10 000 метрів у рамках відбіркових змагань від Ефіопії на Олімпіаду-2020. Причина проведення змагань у Нідерландах полягала в особливостях домашнього треку, розташованого в столиці Аддіс-Абебі: через географічне розташування (місто розташоване на висоті 2400 метрів над рівнем моря), спортсменки біжать там повільніше.

Отримавши можливість виступити в Нідерландах, ефіопські бігунки змагалися не лише за звання найкращої, але й намагалися пробігти дистанцію якомога швидше. Гідей це вдалося.

Дистанцію 23-річна ефіопка пробігла із результатом 29:01.03 хвилини - на п'ять секунд швидше, аніж Хассан. І стала володаркою нового світового рекорду.

Сама спортсменка після забігу наголосила, що очікувала від себе світового рекорду. Але тепер намагатиметься його покращити та пробігти дистанцію менш, ніж за 29 хвилин.

"Очікувала, що пробіжу зі світовим рекордом. Наступного разу спробую зробити це ще раз, пробігти, можливо, із часом 28:56 хвилин", - зазначила Гідей.

Після того, як ефіопка пробігла 10 000 метрів із рекордним часом, їй належать три світових рекорди. Гідей також є найшвидшою у бігу на 5000 метрів та 15 км по дорозі.

Усі світові рекорди Летесенбет Гідей

• 5000 метрів: 14:06.62 хвилини (жовтень 2020-го)
  • 10 000 метрів: 29:01.03 хвилини (червень 2021-го)
  • 15 км (дорога): 44:20 хвилин (листопад 2019-го)

Що відомо про Летесенбет Гідей

• Срібна призерка останнього чемпіонату світу в бігу на 10 000 метрів (програла Сіфан Хассан).
  • Крім дистанції 10 000 метрів, Гідей також бере участь у забігах на 1500, 3000, 5000 метрів, а також 10 та 15 км.
  • Біг у Хенгело став для Гідей другим у 2021 році. Перед цим у квітні вона фінішувала другою у забігу на 5000 метрів на домашньому турнірі в Ефіопії.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу