Українець Хижняк переміг чемпіона світу з Росії у фіналі олімпійської кваліфікації: відео бою

Українець Хижняк переміг чемпіона світу з Росії у фіналі олімпійської кваліфікації: відео бою

Українець Хижняк переміг чемпіона світу з Росії у фіналі олімпійської кваліфікації: відео бою Olympics.com

Єдине "золото" України на турнірі.

Збірна України з боксу завоювала чотири олімпійські ліцензії на Токіо-2020 під час європейського ліцензійного турніру у Парижі. Для завоювання ліцензій боксерам треба було дійти або до чвертьфіналу, або до півфіналу (залежно від вагової категорії).

Читайте також: Україна виборола чотири ліцензії на Олімпіаду-2020 в боксі: хто їх здобув

Однак після визначення власників перепусток в Токіо, змагання не припинялися - бої продовжувалися до фіналу, це вплине на світовий рейтинг та статус сіяного (і відповідно сітку) атлета безпосередньо на Олімпіаді.

До фінального бою на турнірі дійшов один українець - 25-річний Олександр Хижняк (вага до 75 кг). За "золото" він бився з 25-річним росіянином Глєбом Бакши, чинним чемпіоном світу та першим номером світового рейтингу. Сам Хижняк - чемпіон світу 2017 року та четвертий номер у світі.

Це не перша зустріч Бакши та Хижняка у ринзі - у 2019 році вони зустрілися в чвертьфіналі Європейських ігор, де переміг українець рішенням суддів (4:1). Тоді боксери провели один з найяскравіших боїв турніру, показавши високу інтенсивність та швидкість.

Бій Хижняк - Бакши на європейській кваліфікації підняв планку ще вище. З перших секунд боксери кинулися один на одного, постійні розміни, комбінації та жодного часу на відпочинок. Темп бою був вкрай високим.

Відео бою Хижняк - Бакши

Перший раунд за думкою суддів залишився за Хижняком - 3:2. У другому раунді українець підняв темп ще вище, усі п'ять суддів зрештою віддали перевагу Олександру. А в третьому раунді швидкості трохи впали, однак Хижняк продовжував тримати темп бою і контролював суперника. Утім, цей раунд судді віддали росіянину - 2:3.

У підсумку, перемога Олександра Хижняка з рахунком 4:1 - 30:27, 29:28, 29:28, 29:28 та 28:29. Хижняк - переможець європейського кваліфікаційного турніру.

Що означає ця перемога

  • Бій Хижняка та Бакши - одна з ймовірних зустрічей уже в Токіо на вирішальних стадіях. Українець вдруге переміг росіянина за останні два роки, знову зробив це з рахунком 4:1.
  • Україна виграла три медалі на європейському ліцензійному турнірі: "золото" Олександра Хижняка (до 75 кг) та "бронзи" Миколи Буценка (до 57 кг) й Анни Лисенко (до 69 кг).
  • Україна виборола чотири ліцензії на Олімпіаду-2020 в боксі: хто їх здобув
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика