Під час судового засідання щодо позову жінки, яку вкусив собака, заслухали свідків

Під час судового засідання щодо позову жінки, яку вкусив собака, заслухали свідків

Під час судового засідання щодо позову жінки, яку вкусив собака, заслухали свідків Оригінальна

Суд заслухав свідків та тринадцятого лютого готовий оголосити результати справи за позовом Наталії Зайцевої, яку наприкінці березня 2019 року покусав скажений собака, проти міськради.

Позивачка Наталія Зайцева каже:

- Важка ситуація, що відбулася. Я, напевно, не єдина в місті, яка з цим зіштовхнулася. Зараз розкажу стан. Стан шоку, коли все це відбувалося, я взагалі не могла зрозуміти - ну, як? Начебто в місті живемо, лікарі сміються над цим всім, такого не може бути, щоб був сказ у місті.

Представник відповідача Руслан Бондарєв говорить, не доведено, що Наталію Зайцеву покусав саме той собака, у якого виявлено сказ.

- Не було встановлено та не додано доказів до того, що це була безпритульна тварина. Можливо, це була тварина, яка належала певній особі на правах власності. Однак через недбале поводження з цією твариною або залишення вказаної тварини на певній території. Можливо, ця тварина навіть без волі свого власника потрапила на територію загального користування, - каже Руслан Бондарєв.

Представник позивачки Андрій Гайдаржий не погоджується і додає: "Миколаївською міськрадою не проводяться належні заходи, щоб запобігти знаходженню безпритульних собак на вулицях. Важливий аргумент був заявлений відповідачем щодо Центру захисту тварин. Начебто було створене таке підприємство і на нього було покладено всі функції по відлову тварин і т. д., але я хочу зауважити, що сам по собі факт створення спеціалізованого підприємства не усуває проблеми як такої. Ще треба забезпечити функціонування цього підприємства".

Програма щодо поводження з безпритульними тваринами була розроблена департаментом ЖКГ, реалізацію якої поклали на підзвітне КП "Центр захисту тварин", - говорить представниця департаменту ЖКГ Анна Фурса. - Департамент ЖКГ – це орган місцевого самоврядування, який жодним чином не вживає ніяких заходів щодо відлову тварин. Відповідно до пункту 2.2.3 статуту КП ЦЗТ до завдань підприємства належить виявлення фактів наявності на території міста Миколаєва безпритульних тварин, відлов, облік та реєстрація тварин, що потрапили до притулку. Це така норма є. То що відловлюємо, те ми реєструємо, а по дворах ніхто не рахує".

Представник Миколаївської обласної Держпродспоживслужби Владислав Северін говорить, що між їхньою установою та КП ЦЗТ був укладений договір про надання послуг, згідно з яким діє служба.

Представник Держпродспоживслужби в Миколаївській області Владислав Северін каже: "План взаємодії. Як це відбувається? Є виклик спеціаліста, взяття крові, клінічний огляд тварин і профілактичні щеплення. Нашу службу викликають, спеціаліст виїжджає і здійснює відповідні заходи. Я вважаю, що відсутність належного контролю за діяльністю відповідного підприємства несе Миколаївська міська рада".

О 17:30 до зали суду запросили свідка з боку позивачки – це чоловік Наталії Зайцевої, Павло Зайцев. Свідок розповідає:

- ЇЇ трусило, вона плакала, ми почали обробляти рану. Наступного дня нам зателефонували з лікарні і сказали, що у собаки сказ. Дружина дуже переживала, протягом місяців трьох вона погано спала, просипалась, плакала.

О 18:00 суддя пішла до нарадчої кімнати. Попередньо рішення має повідомити 13 лютого о 14:00.

Нагадаємо, 28 березня Наталію Зайцеву покусав скажений собака. Після чого жінка подала позов до суду та вимагає 500 тисяч гривень компенсації від Миколаївської міськради.

Авторка: Вікторія Андрушків, оператор: Василь Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди