Кличко розповів, скільки ще не працюватиме кінотеатр "Київ"

Кличко розповів, скільки ще не працюватиме кінотеатр "Київ"

Кличко розповів, скільки ще не працюватиме кінотеатр "Київ" pravda.com.ua

Кінотеатр "Київ", який простоює вже понад 2 роки, не працюватиме ще рік. Про це мер міста Віталій Кличко розповів в інтерв'ю Радіо Свобода. Тривалий простій приміщення міський голова пояснив пандемією та карантином.

У 2019 році влада міста відмовила КЦ "Кінотеатр "Київ"" у продовженні оренди. До закриття "Київ" був культурним центром, де проводили покази незалежного кіно та кінофестивалі.

Натомість новий договір оренди підписали з компанією "Сінема-Центр", яка володіє мережею кінотеатрів "Сінема Сіті" – так, компанія мала платити щомісяця понад 2 млн гривень та провести капітальний ремонт. Тоді це викликало обурення та хвилю акцій протестів, після яких міська рада пообіцяла, що зміна орендаря не вплине на "Київ" як локацію для масштабних кінозаходів.

На питання, коли все ж таки відкриють кінотеатр "Київ", Кличко відповів, що це складне питання. Спочатку проходив інвестиційний конкурс, в якому перемогла "Сінема-Центр".

"Але під час коронавірусу всі кінотеатри були закриті. І ця компанія сказала, що вони не можуть зараз реалізовувати проєкт, тому що інші кінотеатри цієї мережі не працюють і надходжень немає. Тобто трошки зсунулися терміни, – зазначив Кличко. – Зараз ми проводимо переговори, вимагаємо від них максимально швидко це зробити. На підставі тих розмов, які я вів з орендарями цього кінотеатру, думаю, що їм потрібен ще рік".

Що відомо

  • Кінотеатр "Київ" не працює понад два роки, оскільки на початку 2019-го добіг кінця термін оренди його приміщення попередніми власниками.
  • У травні 2019 року договір про оренду КМДА підписала з компанією "Сінема-Центр". За місяць співробітники кінотеатру "Київ" заявили про його рейдерське захоплення.
  • У грудні київські депутати внесли на розгляд міської ради проєкт про розірвання договору з компанією "Сінема-Центр". У документі йшлося про те, що вона три місяці не сплачувала оренду.
  • 7 червня під будівлею кінотеатру "Київ" відбувся мітинг до річниці його закриття, на якому активісти вимагали визнати договір оренди з мережею "Сінема-Центр" недійсним та провести новий конкурс, який брав би до уваги концепцію розвитку культурного центру та позицію кіноспільноти.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше