У Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас-Україна"

У Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас-Україна"

У Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас-Україна" Суспільне Херсон

7 червня у Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас - Україна". Як місцеві виші готуються до прийому вступників з тимчасово окупованих територій та прифронтової зони - знає Суспільне.

У Херсонському державному університеті зараз навчаються 57 студентів, які вступили за спрощеною процедурою через освітній центр. Для того, щоб потрапити до українського вишу, студент робить кілька кроків, - розповідає керівниця освітніх центрів "Крим-Україна", "Донбас-Україна" ХДУ Тетяна Казакова.

"По-перше, потрібно обрати спеціальність і університет, де буде навчатись майбутній студент; по-друге – перетнути кордон, далі звернутись до освітнього центру, заповнити освітню декларацію і, навіть, якщо у тебе немає паспорту або інших документів, що посвідчують особу українського зразка, ми приймаємо таких абітурієнтів і допомагаємо далі ці документи якомога швидше зробити".

Марьям навчається у Херсонському державному університеті, на материковій Україні дівчина другий рік, вступала через освітній центр "Крим-Україна".

"Я приїхала сюди, тому що багато знайомих сюди поступали. Тут хороший рівень освіти, хороші люди. Дуже привітні. Я вступила на спеціальність промислова фармація, тому що з дитинства хотіла бути фармацевтом, мене цікавлять ліки, як вони працюють. Хотілося змінити місце, вийти із зони комфорту. І ще я люблю Україну. І тому вирішила приїхати сюди".

Освітні центри "Крим-Україна"/"Донбас-Україна" у Херсонському національному технічному університеті працюють з 2016 року. За цей час до вишу вступили близько 50 студентів, розказує керівниця Інна Кириця. Цього року за квотою-2 передбачено 27 бюджетних місць для тих, хто вступає на бакалавра та 5 місць для студентів, які планують отримати ступінь молодшого бакалавра.

"Головною метою освітніх центрів є всебічне сприяння молоді з тимчасово окупованих територій, які не мають паспорта, документів про середню освіту, сертифікатів ЗНО для отримання документа про освіту державного зразка, який визнається у світі, оформлення паспорта та інших документів та вступу на навчання за кошти державного бюджету за спрощеною процедурою".

У Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас-Україна"Суспільне Херсон

До Херсонської державної морської академії минулого року вступили більше 20 курсантів з тимчасово окупованих територій, каже фахівчиня сектору профорієнтаційної роботи морської академії Марина Досенко. Усі студенти забезпечуються гуртожитком на період навчання та соціальною стипендією.

"Цього року буде другий випуск бакалаврів, яких набирали за цією програмою, тих, хто вступив за програмою центрів. Курсанти з окупованих територій вступають через центри "Крим-Україна" за квотою-2. Цього року ми можемо набирати 10% від загальної кількості бюджетних місць".

Владислав живе у Криму. До аграрно-економічного університету вступив торік. Сьогодні складав останній іспит дистанційно, бо зараз хлопець на півострові. Його мама Інна Шкіптан каже, вступ до українського вишу планували давно. Жінка говорить, спочатку про це мріяли, але ми не знали про таку програму. Пізніше дізналися, коли він школу закінчив і поїхали. Каже, він рік готувався до вступу, згадував українську мову, історію України, продивлялися і мрії збуваються, син – студент українського вишу.

Влад Солопов - студент з Криму. Він говорить, що сподобався сам університет і знання, які там дають, по-друге, диплом, який він отримає, в Криму дуже вагомий.

У Херсоні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна/Донбас-Україна"Суспільне Херсон

Освітній центр "Крим-Україна" працює при Херсонському аграрно-економічному університеті з 2017-го року, з 2020-го – "Донбас-Україна". За цей час до університету за спрощеною процедурою вступили 73 студенти. Сьогодні прийняли у центрі 5 вступників з тимчасово-окупованого Криму, - говорить відповідальна секретарка приймальної комісії, керівниця освітніх центрів "Крим - Україна", "Донбас – Україна" аграрно – економічного університету Тетяна Панкратьєва.

"Чотири з них проходять державну підсумкову атестацію у Херсонському обласному ліцеї, складають там іспити з української мови, з історії України, потім вони отримують тимчасову довідку, це буде документом про освіту, якраз яка діє три місяці. І за три місяці Херсонський ліцей нам видає свідоцтво про загальну середню освіту державного зразка", - розповіла жінка.

Андрій приїхав з Криму, йому 18, хлопець просить не називати його справжнє ім'я. Говорить, що у Херсонському виші його приваблює якість освіти. Він розповів, що по закінченні навчання довго думав, яку спеціальність обрати. Для себе я обрав сферу IT, на менеджмент IT, на програміста, якщо вийде. Каже, оскільки з Криму, звичайно, хотів навчатись в Україні, для нього найбільш оптимально було поступити в Херсон. Хлопцю цей університет порадив друг, каже, дуже вдячний.

Читайте нас у Тelegram – Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди