Канада в овертаймі вирвала "золото" чемпіонату світу з хокею: відео усіх голів

Канада в овертаймі вирвала "золото" чемпіонату світу з хокею: відео усіх голів AP Images

Збірна Канади повернула звання чемпіона світу.

Реванш попереднього фіналу та рематч поєдинку з групового етапу - збірні Канади та Фінляндія звикли грати одна проти одної за останній час на чемпіонаті світу з хокею.

Дві останні зустрічі залишалися за європейцями: фіни виграли і "золото" попередньої світової першості, і очний матч у групі в цьому році (в серії булітів). Однак оформити третю поспіль перемогу все-таки не змогли.

Збірна Канади, яка стала головним "щасливцем" групового етапу: пройшли з четвертого місця завдяки результату паралельного матчу, зрештою стала чемпіоном світу.

Фінал між Канадою та Фінляндією не закінчився після трьох періодів: переможець був визначений в овертаймі. Фіни по ходу матчу двічі виривалися вперед - у першому періоді відкрили рахунок, а в третьому знову вийшли вперед.

Канадцям вдалося відігратися у другому періоді, а за 7 хвилин до кінця матчу вони зробили це вдруге - ефектна комбінація в чужому воротарському у більшості закінчилася шайбою, 2:2.

В овертаймі Канада була активнішою, вибігала в контратаки, одна з яких закінчилася чемпіонською шайбою. Хокеїсти з Канади виїхали 2-в-1, розіграли останнього захисника фінів та закинули шайбу уже фактично в порожні ворота - 3:2.

Фінал ЧС з хокею Канада - Фінляндія: відео огляд

Що означає ця перемога Канади

• Канада уперше з 2016 року стала чемпіоном світу з хокею, здобула свій 27-й титул та ще збільшила перевагу над суперниками у статусі найтитулованішої команди на ЧС.
  • 27-річний Коннор Браун з Канади став найрезультативнішим гравцем чемпіонату світу - 2 шайби та 14 ассистів. У фіналі він віддав три ассисти. Та MVP турніру став інший канадець - Ендр Манджапане.
  • Канада програла перші три матчі на чемпіонаті світу, після чого виграла наступні три і програла фінам в останньому турі. Канадці могли не вийти в плей-оф, якби в останньому турі Німеччина та Латвія зіграли внічию в основний час - але цього не сталося.
  • У плей-оф Канада почергово вибила Росію, США та Фінляндію.

Хто здобув "бронзу"

У бронзовому фіналі чемпіонату світу зійшлися команди США та Німеччини. На відміну від фіналу, боротьби за перемогу у цьому матчі не було - американці розбили суперника з рахунком 6:1.