Велогонщик Марк Падун здобув історичну перемогу для України на рівні Світового туру

Друга поспіль перемога для Марка.

24-річний український велогонщик Марк Падун виграв другий поспіль етап на престижній велогонці Крітеріум ду Дофіне! Після перемоги на передостанньому етапі багатоденки, Марк не залишив жодного шансу опонентам на останньому етапі.

Крітеріум ду Дофіне - велогонка рівня Світового туру, яка за престижністю та важливість зараховується до другого ешелону: поступається лише стартам Гранд туру (Тур де Франс, Вуельта та Джиро д'Італія).

Суботня перемога (перша у цій гонці) була найбільшою у кар'єрі Марка Падуна - ніколи раніше він не вигравав етапи рівня Світового туру. Але ця перемога залишалася найбільшою лише добу: друга поспіль перемога на етапі стала ще знаковішою як для Падуна, так і для українського велоспорту.

Останні етап Крітеріум ду Дофіне-2021 - ще один гірський етап, де розігрувалося чимало очок у гірській класифікаціїОкремий залік серед гонщиків, що найкраще себе проявляють на гірських ділянках. Є спеціальні засічки, за кожну з яких даються очки. Перед стартом цього етапу Паду перебував на третьому місці у цій класифікації та теоретично міг поборотися за "синьо-білу горохову" майку найкращого гірського гонщика.

Марк Падун пішов у відрив дня разом з 18-ма іншими велосипедистами, саме у намаганні заробити очки на гірських ділянках. Йому вдалося виграти перші два - по 10 очок за кожен! А тоді додав ще 15! І зрештою Марк таки перехопив лідерство у заліку гірської класифікації - та виграв його!

Але далі - більше. Українець Падун наважився в один з підйомів втекти у відрив від групи відриву, його ніхто не кинувся переслідувати. Як наслідок, перевага Марка одразу почала збільшуватися - і він не думав зупинятися.

Падун швидко створив перевагу на хвилину і більше, а потім впевнено доїхав до фінішу. Перевага Марка Падуна на фініші склала 1:36 хвилини! Саме з таким запасом він виграв другий поспіль етап.

Останній кілометр Марк Падун дозволив собі проїхати у полегшеному режимі, вітався з фанатами, махав у камеру та передавав вітання. Українець - переможець одразу двох поспіль етапів Крітеріум ду Дофіне!

• Відео останнього кілометра від Марка Падуна

Що сказав Марк Падун після фінішу

"Учорашній старт був неймовірним, але я прокинувся і був дуже схвильований: так багато усього переживав. Тому я намагався забути про вчора та робити усе, що повинен. А тоді я почув, що можу спробувати виграти гірську майку. Чому б і ні, я подумав. А тоді мені сказали, що якщо я почну останній підйом з перевагою в 2 хвилини, можу поборотися за перемогу на етапі. Усе так легко склалося сьогодні - це круто!"

Що означає ця перемога Марка Падуна

• Падун - переможець двох поспіль етапів Крітеріум ду Дофіне-2021. Раніше українські велосипедисти виграли лише один етап цієї багатоденки: Андрій Чміль у 1995 році.
  • Марк Падун - переможець гірської класифікації Крітеріум ду Дофіне. Він перший українець в історії, який виграв одну з класифікацій на рівні Світового туруЯрослав Попович у 2005 році здобув перемогу у молодіжній класифікації Тур де Франс!

Залік гірської класифікації Крітеріум ду Дофіне

1. Марк Падун (Україна, Bahrain Victorious) - 50 очок
  2. Грегорі Лоусон Креддок (США, EF Education–Nippo) - 33 очки
  3. Міхаель Валгрен (Данія, EF Education–Nippo) - 26 очок

У генеральній класифікації Марк Падун фінішував на 35-му місці (28 хвилин 23 секунди відставання). А переможцем став австралієць Річі Порті!

Хто такий Марк Падун

• 24-річний український велосипедист, представник команди Bahrain Victorious.
  • Тричі змагався на гонках рівня Гранд туру: двічі у Вуельті (одного разу фінішував), один раз - на Джиро д'Італія. У 2021 році італійську багатоденку пропускав.
  • Переможець кількох етапів на багатоденках рівня Європейського туру (вигравав етап Tour of the Alps у 2018 році та Adriatica Ionica Race у 2019 році), уперше в кар'єрі виграв етап (одразу два!) гонки рівня Світового туру.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів