Драматична кінцівка Гран-прі Баку: аварія Ферстаппена, помилка Гемілтона. Результати гонки F1

Як пройшла гонка в Азербайджані.

Шостий етап гран-прі сезону Формули-1 у 2021 році пройшов у Азербайджані. Гонщики мали подолати 51 коло траси в Баку.

До гонки в Баку Формула-1 підходила із новим лідером. Макс Ферстаппен завдяки перемозі на попередньому етапі у Монако очолив лідерство у Формулі-1: його перевага над Льюїсом Гемілтоном складала 4 очки.

Однак у кваліфікації Ферстаппен показав лише третій результат, а перші дві позиції посіли Шарль Леклер (друга поспіль перемога у кваліфікації) та саме Гемілтон. Утакому порядку гонщики мали стартувати у гран-прі Баку.

Перемогу в кваліфікації Леклеру приніс інцидент наприкінці третього сегменту за участю гонщиків "Альфа Таурі" та "Феррарі" - Юкі Цуноди та Карлоса Сайнца. Вони допустили помилки під час третього повороту та унеможливили подальший проїзд по трасі.

Загалом під час кваліфікації розбилися п'ять машин. Крім Цуноди та Сайнца, пошкодження зазнали Даніель Ріккардо (другий сегмент), а також Ленс Стролл та Антоніо Джовінацці, які припинили виступи за підсумками першого сегменту кваліфікації.

Саме у такому порядку лідерів - Леклер, Гемілтон та Ферстаппен - мала розпочатися гонка у Баку. Суспільне Спорт розповідає, що відбулося під час шостого Гран-прі Формули-1.

• Третє коло: початок втрати позицій Леклером

Гонщик "Феррарі" мав можливість реабілітуватися за гонку у Монако. Після перемоги у кваліфікації п'ятого етапу Леклер був змушений знятися через пошкодження боліду і втратив можливість навіть зачепитися за залікові очки.

У Баку Шарль Леклер теж недовго був лідером гонки. Уже на третьому колі його обійшов Льюїс Гемілтон, а на сьомому гонщик "Феррарі" був третім - Макс Ферстаппен також його випередив.

Суттєво погіршилося положення Леклера після піт-стопу на дев'ятому колі. Пілот "Феррарі" пішов у бокси четвертим (його випередив ще один болід "Ред Булла" із Серхіо Пересом), а вийшов звідти десятим, втративши шанси на подіум.

У підсумку Леклер посів четверте місце. Поки що це його найкращий результат у сезоні - на цій же позиції він фінішував у Емілії-Романьї та Іспанії.

• 12-14 коло: піт-стопи Гемілтона, Ферстаппена та Переса

Льюїс Гемілтон, який став лідером гонки після того, як обійшов Леклера, на 12-му колі відправився у бокси на піт-стоп. І затримався на ньому - механіки відпустили британця за 4.7 секунди.

Цього часу вистачило Ферстаппену та Пересу для того, щоб здобути перевагу над Гемілтоном. Гонщики "Ред Булл" йшли у бокси один за одним - Ферстаппен вийшов звідти за 1.9 та 4.3 секунди відповідно.

"Як їм вдалося вийти настільки попереду мене", - спитав Гемілтон після виходу із піт-стопу Ферстаппена.

Гемілтону вдалося повернутися у топ-3 після того, як у бокси пішов Себастьян Феттель. Випередити Ферстаппена британець зміг лише завдяки аварії нідерландця наприкінці гонки.

• 31-е коло: аварія Ленса Стролла

Ленс Стролл був єдиним гонщиком на етапі в Баку, який за підсумками перших 30 кіл не був на піт-стопі. Це дозволило пілоту "Астон Мартін" піднятися аж на четверту позицію і розраховувати на місце у топ-8.

На Стролла очікував піт-стоп, однак туди гонщик "Астон Мартін" не потрапив. Під час проходження чергового кола болід Стролла втратив керування і влетів у загородження.

Після аварії Стролла на трасу виїхала машина безпеки, чим міг би скористатися Льюїс Гемілтон. Проте британець зміг випередити один із болідів "Ред Булл" лише після аварії Ферстаппена

Щодо Стролла, то причиною аварії став саме прокол шини. Із самим гонщиком усе в порядку.

• 47-е коло: драматична поразка Ферстаппена

Макс Ферстаппен йшов лідером упродовж більшої частини гонки. Гонщик "Ред Булл", який розпочинав гонку третім, зміг скористатися помилками своїх суперників і разом із Серхіо Пересом їхати на золотий "дубль" - востаннє "Ред Булл" займав перше-друга місця на подіумі ще у Малайзії у 2016 році - тоді Ферстаппен був другим.

Проте перетнути фінішну лінію Ферстаппен не зміг. 47-е коло нідерландського гонщика "Ред Булл" стало фатальним: пілот врізався у загородження і гонка була призупинена.

Аварія Ферстаппена була схожою на ту, що і у Ленса Стролла. Механіки "Ред Булл" повідомили, що причина має схожий характер - прокол шини.

Ферстаппен утретє за п'ять років виступів у Баку не закінчив гонку. Найкращий результат нідерландця - четверте місце у 2019 році.

• 50-е коло: провал на старті Льюїса Гемілтона

Рестарт гонки відбувся зі стартової решітки. Гемілтон мав можливість обійти Переса і стати чемпіоном у Баку.

Однак гонка для британця закінчилася майже одразу ж після рестарту. Гемілтон не зміг повернути і вибув за межі топ-10.

Помилкою Гемілтона скористалися Себастьян Феттель та П'єр Гаслі. Саме вони посіли друге та третє місця на подіумі.

• 51-е коло: перемога Серхіо Переса

Схід Ферстаппена з дистанції означав, що шанс на перемогу здобув Серхіо Перес. Йому просто потрібно було проїхати три кола у якості лідера і не дати себе випередити Гемілтона.

І це йому вдалося - після рестарту гонки пілот "Ред Булл" втримав лідерство.

Для Переса це друга перемога у кар'єрі. В 2020 році він переміг у гран-прі Сахірі, виступаючи за "Рейсін-Поїнт".

• Боттас - поза топ-10, Феттель уперше на подіумі в новій команді

Валттері Боттас закінчив кваліфікацію перед гран-прі Баку на десятій позиції. Попри це, фінський гонщик "Мерседес" намагався фінішувати у заліковій зоні після того, як через форс-мажор не фінішував на гран-прі Монако, коли механіки не змогли зняти гайку з колеса боліда.

Проте Боттас не зміг фінішувати високо. Перед аварією Стролла фін йшов на дев'ятій позиції, але після неї конкуренти змогли його обійти. У підсумку Боттас посів 12-у позицію - друга поспіль гонка для фінського гонщика за межами залікової зони.

Себастьян Феттель, натомість, фінішував на подіумі. Пілот "Астон Мартін" завдяки сходу Ферстаппена посів друге місце, піднявшись на дев'ять позицій у порівнянні з кваліфікацією.

Для Феттеля це перший подіум саме у складі "Астон Мартін". І другий за останні два сезони - в 2020 році на гран-прі Туреччини він посів третє місце.