Ямайська бігунка - друга найшвидша в історії жіночого бігу на 100 метрів. Відео її рекордного забігу AP

Спортсменка показала найшвидший результат за 33 роки.

34-річна ямайська бігунка на короткі дистанції Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс стала другою найшвидшою спринтеркою в історії на 100 метрів. Історичний результат Шелл-Енн показала на одному з турнірів у Ямайці.

Фрейзер-Прайс подолала 100-метрівку за 10.63 секунди (середня швидкість - 1.3 м/сек). Цей час - другий найкращий в історії жіночого бігу на 100 метрів.

Шеллі-Енн не тільки оновила свій особистий рекорд (раніше складав 10.70 сек), але й піднялася на друге місце у заліку найшвидших бігунок в історії. Вона випередила час Кармеліти Джетер (10.64 секунди) та Меріон Джонс (10.65 секунд), які тепер займають третє та четверте місце в історії.

Але світовий рекорд значно швидший - 10.48 секунди.

• Дивіться відео забігу

Результат Фрейзер-Прайс став найшвидшим за останні 33 роки. У 1988 році американка Флоренс Гріффіт Джойнер вибігла з часу 10.50 секунд, встановивши новий світовий рекорд. А також показала ще два найкращі результит у забігу на дистанції у 100 метрів, які поки що ніхто не зміг повторити чи покращити.

Топ-5 найшвидших забіги в історії на дистанції у 100 метрів

• 1988 рік: Флоренс Гріффіт-Джойнер (США) - 10.49 секунди
  • 1988: Флоренс Гріффіт-Джойнер (США) - 10.61
  • 1988: Флоренс Гріффіт-Джойнер (США) - 10.62
  • 2021: Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс (Ямайка) - 10.63
  • 2009: Кармеліта Джетер (США) - 10.64

Шеллі-Ейн залишилася задоволеною своїм результатом. І наголосила, що на цьому зупинятися не має наміру.

"Коли сумлінна робота тебе винагороджує. Уже стільки вдалося досягнути, але ще багато чого попереду", - зазначила спортсменка.

Турнір у Ямайці став третім для Фрейзер-Прайс у цьому сезоні. Перед цим вона виграла забіг на 100 метрів на етапі Діамантової ліги в Досі (10.84 секунди).

• Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс - 2-разова олімпійська чемпіонка (Пекін-2008, Лондон-2012) у бігу на 100 метрів. Загалом на її рахунку шість олімпійських нагород (у 2016-му вона здобула "срібло" в естафеті 4х100 метри та "бронзу" у забігу на 100 метрів).
  • Також ямайська бігунка - 9-разова чемпіонка світу. На останньому чемпіонаті світу-2019, що пройшов у Досі, вона виграла "золото" як в одиночному забігу на 100 метрів, так і в естафеті.
  • Крім бігу на 100 метрів, Фрейзер-Прайс також змагається у дисциплінах з бігу на 200 та 400 метрів, а також у естафетах 4х100 та 4х200 метрів.
  • Олімпійські Ігри в Токіо стануть для Фрейзер-Прайс четвертими у кар'єрі. У 2016 році її у боротьбі за "золото" випередили співвітчизниця Елейн Томпсон та американка Торі Бові.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів