Україна виграла три "золота" й дві "бронзи" в перший день етапу Кубка світу зі спортивної гімнастики facebook.com/wccegypt

Це перший день фіналів на другому етапі Кубка світу.

Тритижневий марафон Кубка світуЗмагання Кубка світового виклику - це другий за рівнем турнір. Однак у 2021 році усі, крім одного старту Кубка світу скасовані, тож цей турнір прирівнюється до Кубка світу зі спортивної гімнастики виходить на екватор. На минулому тижні сезон розпочався етапом у болгарській Варні (збірна України виграла медальний залік), зараз проходять змагання в єгипетському Каїрі, а через тиждень будуть у хорватському Осієку.

Збірна України, після успішного відкритя сезону Кубка світу, продовжує медальні виступи в Каїрі. У перший день фіналів українські гімнасти виграли три золоті нагороди з п'яти можливих. Дві з них - в активі Іллі Ковтуна.

Українські гімнасти стали найкращими у чоловічих вправах на коні та вільних вправах (двічі Ілля Ковтун), а також у жіночих різновисоких брусах (Діана Варінська). Також в активі Романа Ващенка "бронза" на кільцях, а Назар Чепурний здобув "бронзу" на коні.

На етапі Кубка світу в Каїрі відсутні найсильніші гімнасти світу.

Усі результати чоловіків

• Фінали першого дня: вільні вправи, вправи на коні та кільця

У всіх трьох фіналах виборов право змагатися Ілля Ковтун. І в двох дисциплінах він виборов "золото". У вільних вправах 17-річний українець став єдиним, хто набрав більше 14 балів - 14.200, випередив найближчого переслідувача майже на чотири десяті.

На наступному снаряді, вправи на коні, Ковтун оформив "золотий дубль" - оцінка 14.500 бала. А третім "на коні" став ще один українець - Назар Чепурний, з оцінкою 13.733 бала.

Назар Чепурнийfacebook.com/wccegypt

Не зміг оформити "золотий хет-трик" Ілля на кільцях: нескладна програма (усього 5.1 бала за складність) відкинула його на восьме місце у фіналі з результатом 12.966 бала. Утім, без медалі Україна не залишилася: Роман Ващенко з оцінкою 13.800 бала здобув "бронзу". А "золото" на кільцях виграв єгиптянин Алі Захран - 14.700 бала.

Усі результати жінок

• Фінали першого дня: опорний стрибок, різновисокі бруси

Українки у перший день фіналів змагалися тільки в одній дисципліні - різновисоких брусах. В опорному стрибку фінал проходив без українських гімнасток.

А от на різновисоких брусах - одразу дві фіналістки з України: Діана Варінська та Єлизавета Губарєва. У фіналі вони розташувалися на першій позиції зверху та знизу: Варінська виграла "золото", а Губарєва - восьма.

Діана Варінська виконала свою програму на оцінку 13.866 бала - менш ніж на одну десяту більше, ніж у срібної призерки. Варінська обійшла угорку Зою Зекелі (основний снаряд саме бруси).

Які ці медалі для українців

• Ілля Ковтун - виграв два "золота" на першому етапі Кубка світу (це було його перше "золото" у кар'єрі на таких змаганнях). Усього уже 4 золоті медалі.
  • Діана Варінська - була срібною призеркою першого етапу саме в різновисоких брусах, тепер додала ще й "золото" у цій дисципліні.
  • Назар Чепурний вигравав "золото" в опорному стрибку, тепер має ще "бронзу" на коні.
  • Роман Ващенко - виграв першу медаль у цьому сезоні Кубка світу.

• У неділю, 6 червня, відбудуться ще п'ять фіналів, в усіх змагатимуться українці. У жіночих фіналах: колода (Анастасія Бачинська та Діана Варінська), вільні вправи (Діана Варінська та Єлизавета Губарєва). У чоловічих фіналах: опорний стрибок та перекладина (Ілля Ковтун та Назар Чепурний), бруси (Ілля Ковтун).
  • Третій етап Кубка світу відбудеться в хорватському Осієку - фінали на вихідних 12-13 червня.
Читайте такж: Як Україна формуватиме склад на Олімпіаду-2020 у спортивній гімнастиці. Пояснення тренера
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол