Збірна Бразилії може відмовитися від участі на Копа Америка. У чому причина

Збірна Бразилії може відмовитися від участі на Копа Америка. У чому причина

Збірна Бразилії може відмовитися від участі на Копа Америка. У чому причина AP

Частина футболістів навіть погрожує відмовою виходити на поле.

Гравці збірної Бразилії незадоволені рішенням КОНМЕБОЛПівденоамериканська футбольна конфедерація перенести Копа Америка-2021 у їхню країну. Про це повідомляє Globo Esporte.

Копа Америка у 2021 році мала відбутися у двох країнах - Колумбії та Аргентині. Проте турнір у підсумку перенесли до Бразилії: наприкінці травня стало відомо, що жодна із країн не зможе прийняти континентальний турнір.

Аргентина, зокрема, відмовилася від проведення турніру через високі показники захворювання коронавірусом. Однак Бразилія, де ситуація із захворюваністю є також критичною, вирішили взяти на себе відповідальність у проведенні турніру.

В Бразилії рішення футбольної федерації та президента країни Жаїра Болсонару, який йому сприяв, піддали критики. При чому не лише жителі, але й самі футболісти збірної.

Що трапилося?

Гравці збірної Бразилії разом із головним тренером команди Тіте провели зустріч із президентом федерації футболу Бразилії Рожеріо Кабокло. Під час неї вони перемовили щодо потенційної відмови від участі турніру, оскільки його перенесли до Бразилії.

Зустріч між представниками збірної Бразилії та представниками федерації відбулася у середу, 2 червня, перед тим, як команда відправилася на матч відбору на чемпіонат світу-2022 проти Еквадора (5 червня). Більшість гравців команди висловили незадоволення тим, що саме Бразилія прийматиме турнір і навіть спитали у керівництва федерації, наскільки можливо його скасувати.

Офіційно свою позицію гравці та представники збірної Бразилії не повідомляли. Проте у четвер, 3 червня, під час прес-конференції головний тренер команди Тіте визнав: розмови щодо доцільності проведення турніру в Бразилії справді були.

"У нас є досить чітка позиція, і ми повідомили свою думку президенту федерації. Потім ми попросили гравців зосередитися лише на матчі проти Еквадору. Вони ж зажадали прямої розмови із президентом. Це була досить чітка і пряма розмова, як і позиція гравців. У нас є позиція, але ми не хочемо її виносити [на публічну площину]. Наш пріорітет - добре зіграти та перемогти у матчі з Еквадором. Після цього ситуація стане більш зрозумілішою", - зазначив Тіте.

На прес-конференцію збірної Бразилії Тіте прибув сам, хоча мав прийти із півзахисником Тіте. Після того, як Копа Америка перенесли до Бразилії, жоден із футболістів бразильської команди не дав коментар щодо того, що трапилося.

"З самого початку це була моя ініціатива. Я попросив гравців, щоб їх тут не було. З часом вони заговорять", - наголосив Тіте.

Що відомо

  • Після перенесення Копа Америка-2021 до Бразилії проти президента країни Жаїра Болсонару подали позов у Верховний суд.
  • Колумбія відмовилася від проведення турніру через соціально-економічні протести.
  • З моменту початку пандемії коронавірусу в Бразилії зафіксовано понад 460 тисяч смертей від коронавірусу. За останню добу зафіксовано майже 84 тисяч нових випадків захворювання.
  • Матчі Копа Америка-2021 у Бразилії мають відбутися в чотирьох містах - Бразиліі, Ріо-де-Жайнеро, Куябі та Гояні. Турнір розпочнеться з 13 червня і закінчиться 10 липня.
  • Участь у турнірі візьмуть 10 команд, поділені на дві групи за географічним принципом. Попередньо на Копа Америка-2021 мали змагатися ще Австралія та Катар, але вони від цього відмовилися.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу