Робочі дипломи моряка без корупції: Херсонська облрада звернулася до Мінінфраструктури

Робочі дипломи моряка без корупції: Херсонська облрада звернулася до Мінінфраструктури

Робочі дипломи моряка без корупції: Херсонська облрада звернулася до Мінінфраструктури УНІАН

Херсонська обласна рада звернулася до Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова з проханням підтримати звернення курсантів Херсонської державної морської академії щодо отримання робочих дипломів без корупційних ризиків.

«На жаль, в останні роки прогресують негативні тенденції у процесі дипломування випускників морських закладів вищої освіти. Зокрема, існують штучні перепони під час проходження випускниками атестації на спільних засіданнях екзаменаційних комісій морських закладів вищої освіти та державних кваліфікаційних комісій. Внаслідок чого, у курсантів виникають проблеми з присвоєнням перших звань осіб командного складу морських суден, що перешкоджає своєчасному працевлаштуванню випускників та призводить до соціальної напруги серед них. Окрім того, інформація про негативні тенденції у системі дипломування українських моряків поширюється і на міжнародному рівні, що призводить до зниження міжнародного престижу України",- йдеться у зверненні.

Як повідомив керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, Херсонська обласна рада вважає достатньою процедуру спільних засідань екзаменаційних комісій та державних кваліфікаційних комісій у морських закладах вищої освіти для отримання робочого диплома. Разом з цим, просить забезпечити внесення змін до чинного законодавства України, спрямованих на спрощення процедур дипломування моряків.

Що відомо:

  • У Херсоні 1 червня першокурсники морської академії вийшли на мовчазну акцію, щоб підтримати випускників закладу, яким доводиться платити значні кошти за отримання робочого диплому. Вони написали звернення до міністра інфраструктури
  • До 1 червня на акції протесту херсонські моряки виходили вже тричі. Першого разу провели автопробіг-протест. Мета акції була привернути увагу до корупції у відомствах, причетних до видачі морякам документів.
  • Друга акція пройшла під стінами облдержадміністрації і мала назву "Моряк - не банкомат!"
  • Втретє моряки у Херсоні вийшли на площу Свободи на мітинг проти корупції у сфері дипломування.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди