Напад на оператора у Харкові: захист просить викликати свідків і витребувати документи

Напад на оператора у Харкові: захист просить викликати свідків і витребувати документи

Напад на оператора у Харкові: захист просить викликати свідків і витребувати документи

У Київському райсуді 10 лютого продовжилося підготовче засідання у справі про побиття телеоператора служби новин "Вісті" Вадима Макарюка.

На засіданні захисник підозрюваних Євген Самойлов заявив клопотання про виклик свідків і витребування документів.

За словами Самойлова, підприємці ринку "Барабашово", яких він просить допитати у суді, можуть підтвердити, що Макарюк відмовлявся представитися під час зйомки на ринку.

Серед документів, які захисник просить суд витребувати — трудовий договір, накази та інші документи, які б свідчили про роботу Макарюка журналістом, реєстраційні документи компанії, на яку він працював.

Прокурор Руслан Чуб просив відхилити клопотання Самойлова, оскільки вони заявлені не на відповідній стадії. Проти задоволення клопотань виступали також потерпілий Вадим Макарюк і його адвокат Олександр Солдатов.

Щодо призначення справи до розгляду по суті ніхто з учасників процесу не заперечував.

Вислухавши сторони, суддя Віктор Попрас оголив перерву до 10:00 11 лютого.

Як відомо:

  • Конфлікт між групою невідомих та підприємцями торговельного центру "Барабашово" стався на ринку 7 червня. Під час бійки, за даними поліції, були травмовані 7 людей, серед них і оператор програми "Вісті" Вадим Макарюк. Після бійки у поліції відкрили сім кримінальних проваджень. За фактом групового порушення громадського порядку, блокування транспорту, нападу на журналіста та нанесення легких тілесних ушкоджень.
  • У справі про побиття оператора — четверо підозрюваних. Сергій Козлюк підозрюється за ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 4 ст. 296 (хуліганство), ч. 1 ст. 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста). Троє підозрюваних, а саме Михайло Базалєй, Ілля Альошкін та Олег Радченко підозрюються за статтями: ч. 3 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста). Радченко також підозрюють за ч. 1 ст. 347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста).
  • Розглядати справу у суді почали 16 січня.

Автор: Софія Цвєткова

На початок