Консультації у спеціалістів: у яких випадках жителям Полтавщини не потрібне електронне направлення

Консультації у спеціалістів: у яких випадках жителям Полтавщини не потрібне електронне направлення

Консультації у спеціалістів: у яких випадках жителям Полтавщини не потрібне електронне направлення adm.lviv.ua

Електронне направлення потрібне, щоб пацієнт міг отримати безоплатну медичну допомогу. Його виписує лікар, якому необхідні результати того чи іншого дослідження, щоб визначити стан здоров'я людини. Та є випадки, коли електронне направлення не потрібне, повідомляють у Національній службі здоров'я України.

Полтавці можуть самостійно обирати медичний заклад, куди звернутися за консультацією, щоб отримати електронне направлення. Немає значення, де людина проживає чи зареєстрована. Також не принципово у якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Його може дати спеціаліст комунального чи приватного закладу, або ж лікар-ФОП.

Консультації у спеціалістів: у яких випадках жителям Полтавщини не потрібне електронне направлення
"Лікар вніс про пацієнта дані, його скарги, причину звернення, діагноз і, наприклад, помітив, що йому потрібна консультація хірурга або уролога. Обов'язково сімейний лікар підписує це своїм електронним ключем, роздруковує пацієнту направлення або йому обов'язково приходить смс на телефон. Він показує номер у смс, номер вводиться в систему, і лікарі у цьому закладі бачать, що рекомендовано пацієнту. Отримавши це направлення, пацієнт записується на певний час і отримує ці послуги", − говорить терапевтка Світлана Касинець.

Електронне направлення діє впродовж одного року. Але варто дотримуватися терміну проходження обстеження, який зазначив лікар.

"Наприклад, пацієнт ходить до ендокринолога раз у три місяці. Не потрапив цього місяця, потрапив до іншого. Якщо це не планово, а ургентно, тобто у пацієнта якась гостра ситуація, то в такому випадку пацієнт потребує безпосередньо зараз отримання медичної допомоги", − зазначає Світлана Касинець.

Крім того, звернутись за одним і тим самим електронним направленням на консультацію до іншої лікарні та отримати цю саму послугу безоплатно не можна.

За направленням полтавці можуть отримати консультацію безкоштовно у будь-якому закладі, якщо той має договір із Національною службою здоров'я України. Та є випадки, коли таке направлення не потрібне.

  1. Без направлення полтавці можуть потрапити на консультацію до деяких спеціалістів. Це − гінеколог, стоматолог, педіатр, нарколог, психіатр та фтизіатр. Також лікар, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.
  2. Направлення не потрібне, якщо пацієнт отримує платну послугу, яка офіційно затверджена у лікарні. Оплата за неї має здійснюватися у вигляді спеціальних платежів через касу закладу.
  3. Без електронного направлення надається екстрена та невідкладна допомога.

Якщо ж у медичному закладі відмовили надавати безоплатні послуги, які передбачені Програмою медичних гарантій, або вимагали гроші, то полтавці можуть залишити скаргу на сайті Національної служби здоров'я України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди