Три українські легкоатлети виступлять на етапі Діамантової ліги у Флоренції

Три українські легкоатлети виступлять на етапі Діамантової ліги у Флоренції

Три українські легкоатлети виступлять на етапі Діамантової ліги у Флоренції AP

Для Марини Бех Романчук та Ганни Рижикової це будуть перші виступи у новому сезоні турніру.

Третій етап Діамантової ліги - найбільшого комерційного легкоатлетичного змагання - відбудеться у італійській Флоренції. Попередньо змагання мали відбутися у Римі, однак через старт чемпіонату ЄвропиЄвро-2020 стартує в Римі 11 червня, етап Діамантової ліги відбудеться 10-го. з футболу організатори Діамантової ліги вирішили перенести їх у інше місце.

У програмі третього етапу Діамантової ліги 14 дисциплін. Усі вони відбудуться в один день - четвер, 10 червня.

На етапі у Флоренції виступлять п'ять чинних олімпійських чемпіонів: Сандра Перкович (мітання диску), Катеріна Стефаніді (стрибки з жердиною), Консеслус Кірпуто (біг на 3000 метрів), Омар Маклауд (біг на 110 метрів з бар'єрами), Фейс Кіп'єгон (біг на 1500 метрів).

Щодо українців, то участь у змаганнях візьмуть три атлети - Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину), Андрій Проценко (стрибки у висоту), а також Анна Рижикова (біг на 400 метрів з бар'єрами).

Для Бех-Романчук та Рижикової змагання у Флоренції стануть першими у новому сезоні Діамантової ліги. А ось Проценко виступить вдруге - на другому етапі в Досі він посів третє місце.

Читайте також: Андрій Проценко - бронзовий призер етапу Діамантової ліги у стрибках у висоту

Як виглядають старт-листи та які ще зірки виступатимуть на етапі

  • Біг на 400 метрів з бар'єрами: Анна Рижикова (старт - о 21:03 за Києвом)

Для Рижикової етап Діамантової ліги у Флоренції стане четвертим міжнародним змаганням у 2021 році. І другим загалом саме у дисципліні бігу на 400 метрів з бар'єрами - до цього вона змагалася ще у бігу на 400 метрів та естафеті 4х400 м, у тому числі на чемпіонаті Європи в Торуні.

У бігу на 400 метрів з бар'єрами Рижикова посіла друге місце на турнірі в Остраві, що проходив у травні. На фініші українку випередила британка Джессі Найт, яка, водночас, у Флоренції не змагатиметься.

Головною конкуренткою Рижикової на турнірі буде нідерландка Фемке Бол - дворазова чемпіонка Євро-2021 у бігу на 400 метрів та у естафеті 4х400 м. А також британка Джесіка Тьорнер, який належить найкращий результат сезону.

  • Стрибки у висоту: Андрій Проценко (старт - о 21:13)

За перемогу у стрибках у висоту серед чоловіків змагатимуться дев'ять спортсменів. Тут буде найбільш запекла конкуренція за перемогу.

Конкурентами Проценка у боротьбі за перемогу будуть катарець Мутаз Есса Баршим - 2-разовий призер Олімпіади у стрибках у висоту ("срібло" у 2016-му, "бронза" - у 2012-му), а також призери Євро-2021 - чемпіон Максім Нєдосєков та віце-чемпіон Джанмарко Тамбері, який, на відміну від катарця та білоруса, змагатиметься уперше у новому сезоні Діамантової ліги.

Також на етапі у Флоренції виступить росіянин Ілья Іванюк - переможець попереднього етапу в Досі. Саме йому належить найкращий результат сезону - 2.37 метри.

  • Стрибки у довжину: Марина Бех-Романчук (старт - о 21:50)

Чемпіонка Європи у стрибках у довжину вдруге виступить на турнірі, що проходитиме на відкритому повітрі. Літній сезон Бех-Романчук відкрила бронзовою нагородою на змаганнях у Словаччині, стрибнувши на 6.39 метри.

Читайте також: Марина Бех-Романчук відкрила літній сезон "бронзою" у стрибках у довжину на турнірі в Словаччині

Загалом змагання у Флоренції стануть для Бех-Романчук четвертими міжнародними у 2021 році - перед цим вона також посіла друге місце на турнірі в Берліні та виграла "золото" Євро в Торуні, однак обидва змагання проводилися у приміщенні.

Як і в чоловічих стрибках у висоту, Бех-Романчук матиме серйозну конкуренцію за перемогу у стрибках у довжину. На турнірі виступлять німкеня Малайка Міхамбо, представниця Британських Віргінських островів Шантель Мелоун, якій належить найкращий результат сезону - 7.08 метри, білоруска Анастасія Мірончук-Іванова та сербка Івана Спановіч.

Повні старт-листи на етап - тут.

Календар першої частини етапів Діамантової ліги

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика