У чемпіонаті Франції з футболу скоротять кількість команд у 2023 році. У чому причина

У чемпіонаті Франції з футболу скоротять кількість команд у 2023 році. У чому причина

У чемпіонаті Франції з футболу скоротять кількість команд у 2023 році. У чому причина AP

У сезоні 2023/24 гратимуть 18 клубів.

Керівництво французької Ліги 1 ухвалило рішення щодо скорочення кількості учасників чемпіонату з 20 до 18 на сезон 2023/24.

Рішення було прийняте генеральною асамблеєю Ліги 1 під час голосування, у якому взяли участь клуби. Зі списку учасників лише "Мец" проголосував проти впровадження відповідних змін.

Скорочувати кількість учасників планують за підсумками сезону 2022/23. За результатами чемпіонату вилетять не три, а чотири клуби, а замість них місце в елітному дивізіоні здобудуть лише дві команди з Ліги 2.

У подальшому в чемпіонаті Франції напряму вилітатимуть лише два клуби. Команда, яка фінішує на 16-му місці, гратиме плей-оф за збереження місця в лізі із клубом, що посяде третє місце у другому дивізіоні.

Крім того, аналогічні зміни планують прийняти і щодо другого дивізіону Франції. Це означає, що у перших двох лігах Франції гратимуть не 40, а 36 клубів.

Таким чином, французька Ліга 1 стане другим чемпіонатом із країн "Великої п'ятірки"Англія, Іспанія, Італія, Німеччина, Франція, в елітному дивізіоні якого виступатимуть 18 клубів. Стільки ж команд грають у німецькій Бундеслізі, у решті чемпіонатів виступають 20 клубів.

Чому Ліга 1 пішла на скорочення кількості клубів?

Керівництво французького футболу звернуло увагу на зміни, які відбудуться у майбутньому у розіграші Ліги чемпіонів. Починаючи з сезону 2024/25, кількість учасників турніру збільшиться до 36, а сам формат - зміниться та передбачатиме щонайменше 10 матчів для кожної команди.

Читайте також: УЄФА змінила формат Ліги чемпіонів з сезону-2024/25. Як буде виглядати турнір

У Лізі 1 зазначили, що збільшення кількості матчів в Лізі чемпіонів вимагає скорочення поєдинків національної першості. Таким чином, у сезоні 2023/24 команди зіграють 34 замість 38 матчів.

Крім того, причину скорочення кількості учасників пояснили фінансовим фактором. Втрати Ліги 1 з початку пандемії коронавірусу оцінюються в 1.3 млрд євро.

"Це дуже хороше рішення, яке показує єдність між гравцями у французькому футболі. Понад усе, воно дає шанс на створення умов для проведення амбіційного плану реформ у майбутньому", - зазначив президент Ліги 1 Венсан Лябрун.

У еліті чемпіонату Франції раніше виступали 18 клубів. Такий формат діяв у Лізі 1 впродовж 1997-2002 років.

Що відомо

  • Аналогічні плани щодо скорочення кількості команд пропонували в англійській Прем'єр-лізі. Однак відповідне рішення прийняте не було.
  • У чемпіонаті України кількість команд зросте у сезоні 2021/22 з 14 до 16.
  • Чинним чемпіоном Франції є "Лілль", який на фініші Ліги 1 випередив ПСЖ на одне очко - 83 проти 82.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика