Музей воєнного дитинства відкриє свою першу виставку в Україні

Музей воєнного дитинства відкриє свою першу виставку в Україні

Музей воєнного дитинства відкриє свою першу виставку в Україні

23 червня по 12 липня у Музеї історії міста Києві відкриється перша в Україні виставка Музею воєнного дитинства – проєкту, що збирає та документує повсякденні історії людей, чиє дитинство змінила війна.

"Під час війни діти, як і дорослі, стикаються з повним порушенням порядку життя. Їм потрібно все заново перебудовувати – від системи цінностей до щоденних практик", – повідомляють в описі виставки, – "Однак діти продовжують жити в умовах конфлікту: вони спілкуються з родиною, зустрічаються з друзями, ходять до школи".

Музей представить колекцію речей, які учасники асоціюють зі своїм воєнним досвідом. На виставці можна буде прочитати історії людей, дитинство яких проходить під впливом війни в Україні. Відвідувачі також зможуть познайомитися з історіями дітей-свідків інших міжнародних конфліктів.

Що відомо

Перша постійна виставка Музею воєнного дитинства відкрилася в січні 2017 року в місті Сараєво (Боснія і Герцеговина). Незабаром Музей воєнного дитинства став відомим як єдиний у світі музей, присвячений винятково дитинству, на яке вплинула війна.

Завдяки проєктам у Сербії, Лівані, Україні та Сполучених Штатах Америки, Музей перетворився на міжнародну платформу, яка транслює історії людей, чиє дитинство пройшло або проходить під час війни.

У 2020 році Музей воєнного дитинства заснував свій перший міжнародний офіс в Україні. Робота офісу присвячена документуванню досвіду дітей і підлітків, на життя яких вплинув збройний конфлікт на Донбасі та анексія Криму.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше