"Бульбашка луснула". Продажі на ринку NFТ за місяць впали майже на 90% – дослідження

"Бульбашка луснула". Продажі на ринку NFТ за місяць впали майже на 90% – дослідження

"Бульбашка луснула". Продажі на ринку NFТ за місяць впали майже на 90% – дослідження

До такого висновку прийшли автори новинного сайту про криптовалюти Protos, проаналізувавши тенденції за останні три місяці.

  • Пік продажів токенів припав на 3 травня – за добу користувачі здійснили угод на $102 млн, а за тиждень – на $170 млн.
  • Протягом тижня з 26 травня по 2 червня угод здійснили тільки на $19,4 млн – майже на 90% менше.
  • Найпопулярнішими NFT залишаються колекційні картки на зразок "криптопанківУ 2017 році команда Larva Labs запустила проєкт CryptoPunks з 10 000 NFT-зображень розміром 24х24 пікселів. Спочатку багато невзаємозамінних токенів з цієї колекції були розподілені безплатно.". За тиждень з 26 травня по 2 червня їх продали на $9,2 млн – це майже половина всього ринку.
  • Кількість активних NFT-гаманців впала на 70% – з 12 тис. на піку до 3,9 тис. станом на 2 червня.
Продажі на ринку NFТ за місяць впали майже на 90% – дослідження

Продажі на NFT-ринку за рік

У березні, за даними аналітичної платформи CryptoArt, тільки творів мистецтва у вигляді NF-токенів було продано на $200 млн. Ця сума більша, ніж обсяги продажів невзаємозамінних токенів за весь 2020 рік. У лютому 2021 року продажі NFT склали $91 млн, а в січні – $12 млн. Найбільшим ринком продажів токенів став Nifty Gateway з об'ємом продажів в $140 млн. Друге місце посіла платформа SuperRare ($30 млн).

NFT (англ. "non-fungible tokens", що можна перекласти як "невзаємозамінні токени"): їх особливість полягає в назві – кожна така монета унікальна. За допомогою NF-токенів розробники розв'язали проблему забезпечення прав власності цифрових об'єктів. Грубо кажучи, це спосіб забезпечувати цифрові твори унікальним підписом, щоб потім торгувати ними так, ніби це фізичні об'єкти.

Перші експерименти з NFT почалися у 2013-2014 роках, а у 2021 році вперше матеріальний твір мистецтва був перетворений на цифровий актив – компанія Injective Protocol придбала за $95 тис. трафарет "Morons (White)" художника Бенксі та спалила його під час прямого ефіру в Twitter. Таким чином з картини зробили віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).

Читайте також

NFT-токени можуть бути загрозою для екології через "сміховинно велике" споживання електроенергії

Акціонізм, NFT, медіа-арт: словник термінів зі світу сучасного мистецтва

Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше