Марія Музичук виборола "срібло" на гран-прі з шахів у Гібралтарі. Результати турніру FIDE

Ганна Музичук - сьома.

Гран-прі із шахів, що відбувся у Гібралтарі, став останнім із серії гран-прі. Він мав відбутися ще у травні-червні 2020 року, проте через пандемію коронавірусу його проведення змістили на 2021-й.

На заключному гран-прі змагалися 12 гравчинь, серед яких були дві представниці України - Марія та Ганна Музичук. Усі вони змагалися за перемогу на турнірі, а також за те, щоб здобути право на виступ у турнірі претенденток, який відбудеться у 2022 році.

У турнірі претенденток змагатимуться 8 найкращих гравчинь у шахи. За підсумками чотирьох гран-прі пройти далі могли дві найкращі за рейтингом.

Марія та Ганна Музичук мали шанси потрапити у список найкращих. Лідерка рейтингу FIDE Алєксандра Горячкіна автоматично потрапила на турнір претенденток у якості фіналістки попереднього чемпіонату світу.

• 10. Марія Музичук (Україна) - 120

Для того, щоб кваліфікуватися на турнір претенденток за підсумками виступів на гран-прі їм потрібно було виступити посісти якомога вище місце у Гібралтарі. Та розраховувати на гірші результати суперниць.

Сприяло цьому також і те, що на гран-прі Гібралтару не змагалися Хампі Конеру та росіянка Костєнюк - друга та третя гравчині рейтингу FIDE. Загалом у на турнірі взяли участь п'ять гравчинь у шахи із топ-10, найвищими у рейтингу були грузинка Дзангідзе та росіянка Лагно.

Як Ганна та Марія Музичук виступили на гран-прі в Гібралтарі?

Марії Музичук вдалося посісти високе місце на гран-прі Гібралтару. Українська гравчиня стала другою, набравши сім очок на турнірі та поступившись лише представниці Казахстану Жансаї Абдумалик.

Результат Марії Музичук - найкращий на гран-прі 2019-21. Перед цим вона двічі фінішувала на шостому-сьомому місцях.

Ганна Музичук, натомість, посіла сьоме місце (5.5 очок). Це був найгірший її результат у серії гран-прі 2019-21.

Гран-прі Гібралтару. Результати турніру

• 1. Жансая Абдумалик (Казахстан) — 8.5 очок
  • 2. Марія Музичук (Україна) - 7
  • 3-4. Гюнай Мамедзадзе (Грузія), Єкатєріна Лагно (Росія) - 6.5
  • 5-6. Елізабет Петц (Німеччина), Нана Дзагнідзе (Грузія) - 6
  • 7. Ганна Музичук (Україна) - 5.5

За підсумками гран-прі Марія та Ганна Музичук здобули у рейтинг 130 та 60 очок відповідно. Але потрапити у топ-3 не змогли - росіянка Єкатєріна Лагно, з якою Марія Музичук зіграла внічию в останньому турі, випередила її та набрала 100 очок у рейтинг.

Після чотирьох гран-прі Марія та Ганна Музичук посіли шосте та сьоме місце в рейтингу FIDE. На турнір претенденток, крім Лагно, відібралася також представниця Індії Конеру, яка участі на змаганнях у Гібралтарі не брала.