Реєстрації власної справи: що необхідно знати миколаївцям

Реєстрації власної справи: що необхідно знати миколаївцям

Реєстрації власної справи: що необхідно знати миколаївцям Ілюстративне фото: Pexels

Нотаріуси мають повноваження щодо державної реєстрації бізнесу, реєстрації підприємницької діяльності, припинення діяльності ФОПів, створення або ліквідацію юридичних осіб тощо. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла нотаріус Марія Міщенко.

Відкриття або ліквідація бізнесу в Україні, не зважаючи на поліпшені державні послуги, містить на кожному мікроетапі важливі юридичні аспекти.

"Нотаріуси мають повноваження щодо державної реєстрації не усіх юридичних осіб, наприклад, щодо діяльності громадських організацій, наприклад, профспілки, політичні партії або щодо банківських установ, то тут нотаріуси не мають повноважень", — говорить Марія Міщенко.

Варто завчасно розібратися з критеріями, ризиками та обмеженнями, що існують для кожної  форми власності відповідно до Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб”.

Закон про державну реєстрацію юридичних осіб передбачає дотримання певної процедури та підготовку відповідних документів для створення ТОВ, ЗАТ, ВАТ тощо. Навіть визначення форми власності вже впливає на розмір та розподіл прибутку й відповідальності за результати ведення підприємницької діяльності.

Першим етапом на шляху до створення компанії є її реєстрація в Єдиному державному реєстрі. Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем знаходження майбутньої юридичної особи.

В органах нотаріату діє принцип єдиного вікна, все одно представникам бізнесу потрібно звернутися до нотаріуса, а вже потім звернутися до органів надання адмінпослуг.

Читайте також: "Незадекларована праця: причини та наслідки. Роз'яснюють миколаївські фахівчині"

За словами експертки, для реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи потрібно пред’явити тільки паспорт та ідентифікаційний номер. Щодо створення юридичної особи, як правило, подаються паспорти ідентифікаційні номери засновників, рішення про створення юридичної особи, установчі документи та статут.

За рішенням Міністерства юстиції України державна реєстрація на підставі документів, поданих в паперовій формі, може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць.

"Якщо створюються юридичні особи не резидентами нашої країни, там подаються відповідні документи про підтвердження реєстрації в тих країнах, де вони зареєстровані", — говорить Марія Міщенко.

Нотаріус радить засвідчувати свої підписи на етапі створення юридичної особи для зручності подальшої діяльності ТОВ.

Господарське товариство може створюватися та діяти на підставі модельного статуту.

"Модельний статут немає паперовий вигляд, він просто затверджений Кабінетом Міністрів, ним користуються деякі підприємства, він просто стандартний", — додає експертка.

Також за її словами, необхідно перевірити чи було вже зареєстроване підприємство під такою назвою що й у вас, бо реєстр не пропустить повторів назв.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди