Вакцину Pfizer можна зберігати у холодильнику до місяця — дослідження

Вакцину Pfizer можна зберігати у холодильнику до місяця — дослідження

Вакцину Pfizer можна зберігати у холодильнику до місяця — дослідження
AP

Науковці швейцарського інституту лікарських засобів Swissmedic зробили висновок, що вакцину від коронавірусу Pfizer/BioNTech можна зберігати до місяця у холодильнику при температурі від -2 до -8 градусів. Раніше Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів у звичайних фармацевтичних холодильниках.

Про це йдеться у повідомленні інституту від 2 червня.

"Swissmedic перевірив дані щодо стабільності (вакцини Pfizer/BioNTech — ред.)... й затвердив заявку на зміни. Це означає, що невідкриті, розморожені флакони вакцини Comirnaty тепер можуть зберігатися у контрольованому холодильнику до одного місяця при температурі 2-8°C", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це продовжить дозволений час зберігання після розморожування вакцини з п'яти днів до одного місяця. Тим самим, це полегшить умови використання медустановами вакцини.

Читайте також: Ляшко назвав терміни прибуття в Україну нових партій Pfizer і AstraZeneca

Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech

Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн.

У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року — потрібно провести більше досліджень.

Читайте також: Коли можна вважатися повністю вакцинованим від COVID-19. Пояснює МОЗ

Згідно з початковими вимогами, цю вакцину можна було зберігати лише у спецумовах за температури від -80 до -60 градусів Цельсія. 28 березня після серії досліджень Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом короткого часу у звичайних фармацевтичних холодильниках протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів.

Що відомо

  • 31 травня Єврокомісія дозволила використовувати вакцину Pfizer для дітей 12-15 років.
  • Фармацевтична компанія Pfizer розпочала перевірку можливості одночасного застосування вакцини від COVID-19 та вакцини, яка запобігає розвитку бактеріальної менінгококової пневмонії.
  • Служба громадської охорони здоров'я Англії заявила, що вакцини Pfizer та AstraZeneca дієві проти нових штамів COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок