За інклюзивний проєкт херсонська школа отримала нагороду на Всеукраїнському конкурсі

За інклюзивний проєкт херсонська школа отримала нагороду на Всеукраїнському конкурсі

За інклюзивний проєкт херсонська школа отримала нагороду на Всеукраїнському конкурсі Суспільне Херсон

Херсонська загальноосвітня школа №4 отримала нагороду на конкурсі кращих інклюзивних практик країни, представивши свій проєкт "Волонтерський клуб для дітей з особливими освітніми потребами" - "Світло в долонях".

Інклюзивна форма навчання у херсонській школі №4 впроваджена з 2012 року, - розповідає директорка закладу Олександра Потук. Цього року школа брала участь у конкурсі інклюзивних практик "Україна без кордонів", де зі 180 проєктів були відібрані 63, освітяни отримали диплом другого ступеня.

"Ми продемонстрували роботу з дітьми за різними напрямками – екологічним, дозвілля дітей, творчість, майстерність, показали фрагменти нашого театру. Виступи на міських конкурсах дітей з особливими освітніми потребами", - говорить Олександра Потук.

За інклюзивний проєкт херсонська школа отримала нагороду на Всеукраїнському конкурсіСуспільне Херсон

Лариса Золотаревська 25 років працює у школі, 12 з яких опікується дітьми з інвалідністю, 2020-го стала Учителем року у номінації "Учитель інклюзивного класу". У її 4-Г є діти з аутизмом, та виховний процес побудований так, що між учнями не роблять різниці, - говорить вчителька.

"Ми вчимося бути толерантними один до одного, діти не помічають якихось відмінностей від цих дітей, приймають такими, які вони є, завжди підтримують їхні успіхи, ми обговорюємо ці успіхи. Підтримують різними способами, якимись похвалами своїми та оплесками, це не я цьому вчила, вони самі придумали - якщо я похвалила цю дитину, то вона йде з посмішкою до свого місця під оплески наших діточок", - розповідає Лариса Золотаревська.

За інклюзивний проєкт херсонська школа отримала нагороду на Всеукраїнському конкурсіСуспільне Херсон

В інклюзивних класах разом з вчителем працює асистент. Діти найбільше люблять театралізовані уроки, говорить Лариса Золотаревська, а також роботу з інтерактивною дошкою та технічними інноваціями. Учні четвертого класу працювали над створенням власного мультфільму. Учениця 4 класу Злата розповідає, що мріє стати екологинею, а свій мультик присвятила правам тварин.

"Я робила все сама, озвучку, анімацію. Мені ніхто не допомагав. А так, враховуючи їжу, сон, я робила його трохи довше року. А якщо враховувати модернізацію, та всі скриншоти, то десь місяць", - говорить Злата.

Учень 4 класу Тимофій створює мультики у стилі Лего на телефоні, хлопець розповідає - захопився анімацією кілька років тому.

"Покадрово. Треба десятки тисяч разів натискати кнопку в телефоні та вона буде знімати рух персонажів і потім програма робить так, щоб вони мінялись дуже швидко і робилось так, ніби це - анімація", - розказує Тимофій.

В окремому класі діти займаються з логопедом. Ще одне улюблене місце, розповідають школярі, це - кабінет психолога, де облаштована інтерактивна підлога з розвиваючими іграми.

"Тут можна розвивати і увагу, і координацію руху, взагалі – цікава інтерактивна гра. Є різні пристрої – для моторики, і для спілкування в тому числі. Ми сідаємо в коло і працюємо", - говорить практичний психолог Ірина Овчаренко.

У школі 800 учнів, 131 дитина має особливі освітні потреби, більшість вчителів школи пройшли спеціальне навчання з організації роботи з такими дітьми в умовах загальноосвітньої школи. Те, що розпочиналося як експеримент, дозволило підвищити рівень навчання учнів на 30 відсотків та допомогти їм успішно соціалізуватися, - говорять педагоги.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди