Українську кіберспортивну команду звинувачують у читерстві після виступу на турнірі. Що відомо

Українську кіберспортивну команду звинувачують у читерстві після виступу на турнірі. Що відомо

Українську кіберспортивну команду звинувачують у читерстві після виступу на турнірі. Що відомо Cybersport

Команда Akuma посіла третє місце, але її результат пов'язують з нечесною грою.

Українська кіберспортивна команда Akuma, що виступає у дисципліні Counter-Strike: Global Offensive потрапила у скандал. Її звинувачують у нечесній грі, за що їй загрожує дискваліфікація.

Інцидент із Akuma пов'язаний під час виступів на турнірі EPIC CIS Spring League 2021. У ньому змагалися 16 команд, серед яких були три українські - Akuma, Na`Vi та Marlian eSports.

Akuma не була головним претендентом на високі місця на турнірі. Перед тим, як потрапити до основної сітки змагань, вона востаннє грала ще в листопаді 2019-го.

На турнірі Akuma не просто пройшла груповий етап, але й посіла третє місце. Однак щодо "законності" цього результату в учасників та глядачів турніру виникли сумніви.

Що трапилося?

На турнірі Akuma здобула дві резонасні перемоги над одними із фаворитів турніру - Na`Vi та Virtus.pro. Причому обидві команди кіберколектив виграв достроково, за підсумками двох карт.

Однак після цих перемог глядачі почали звертати увагу на "дивну" поведінку гравців Akuma. Вони постійно відверталися у бік радара, який показує переміщення на карті.

Спостерігати за гравцями безпосередньо організатори турніру не могли - він проводився онлайн. Єдина можливість спостереження - камера, яка була активною під час гри у кожного з кіберспортсменів.

Один із гравців CS:GO Сергій "starix" Іщук звернув увагу на дивну поведінку на представників Akuma. І висунув теорію: вони слідкують за переміщеннями гравців команди суперника.

"Я передився кілька кліпів. Слухайте, але це реально схоже на те, що гравці Akuma грають з радаром. Куди вони дивляться? І найголовніше навіщо? Не можу знайти пояснення".

Akuma не здобула перемогу на турнірі, програвши два вирішальні матчі у верхній та нижній сітці. Команда посіла третє місце, але скандал щодо неї продовжував набирати оберти.

Що відбулося далі?

Федерація кіберспортивного спорту Росії, яка організовувала турнір, повідомила, що провела власне розслідування. За його підсумками вона не знайшла доказів нечесної гри гравцями Akuma.

Попри це, букмекерські контори почали повертати гроші людям за ставки на матчі Akuma проти Na`Vi та Virtus.pro. А згодом один із інсайдерів з CS:GO Олексій "Overdrive" Бірюков повідомив, що володіє інформацією щодо спілкування одного із адміністраторів турніру під час гри з представниками Akuma.

"З'явилася інформація, що один із адміністраторів спілкувався з Akuma. Цей адмін судив матчі команди, які згодом були визнані сфальсифікованими", - зазначив "Overdrive".

А ось відомий український кіберкоментатор Віталій Волочай наголосив, що виступ Akuma може бути пов'язаний зі схемою, у якій беруть участь адміністратори турніру та гравці. Та пояснив, яким чином це може відбуватися.

"Схема проста до жаху. Адміни турніру або турнірів різних за певні гроші транслюють ігровий потік з сервера, на якому вони знаходяться як адміни, на закритий стрім для однієї з команд. Це у Dota 2 та CS: GO може працювати. Мапхак/радар допоможе тобі без проблем перемогти. Вигоди від цього зрозумілі: призові на турнірах, плюс стабільні гроші зі ставок, оскільки такими речами займаються не фаворити", - зазначив "v1lat".

"По суті це ОПГ. Адміни, зв'язкові, менеджери, гравці, неіснуючі букмекери. Довести щось дійсно складно, оскільки потрібні чиїсь зізнання або камера за спинами у адміна та гравців. Кожен гравець просто знає, де суперник, і бачить його гру. Звучить, як ідеальний злочин. Але коли спіймають одного, а йому пообіцяють не пожиттєвий бан і покарання без кримінальної справи - я б одразу на його місці погоджувався і здавав би усіх".

Як реагують на звинувачення у Akuma?

Гравці кіберспортивної команди не визнають себе винними у нечесній грі. І зазначають, що їхній виступ на турнірі - результат підготовки.

Представники команди Akuma Дмитро "SENSEI" Шворак та Сергій "Sergiz" Атаманчук у подкасті програми "Респаун" пояснили, що проти Na`Vi та Virtus.pro вони вигравали завдяки тому, що ці команди грають за чіткою структурою, до якої були готові.

"Скажу так: проти тір-1 команд грати легше, оскільки вони діють за структурою, а не випадково. У них є план, вони грають правильно. Не те, що другий або третій рівень - вони намагаються грати якось випадково, десь зачепитися, якось так", - зазначив "SENSEI".

"Ви повинні розуміти, що завжди дивимося на ці команди і незалежно від того, готувалися чи ні, просто знаємо фішки майже від кожного гравця", - наголосив "Sergiz".

Що відомо про Akuma

  • У минулому команда виступала під назвою WaitForTag.
  • Перший турнір, на якому вона змагалася, відбувся ще в листопаді 2019-го - на закритій кваліфікації WESG 2019 Akuma виграла три матчі з чотирьох.
  • Загалом за історію виступів Akuma здобула 10 перемог у 14 матчах.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика