Запорізькі мусульманки вшосте відсвяткували Всесвітній день хіджабу

Запорізькі мусульманки вшосте відсвяткували Всесвітній день хіджабу

Запорізькі мусульманки вшосте відсвяткували Всесвітній день хіджабу

Всесвітній день хіджабу вшосте відсвяткували запорізькі мусульманки вчора, 9 лютого. Влаштували лекції, майстер-класи та акції, присвячені мусульманському вбранню та жінкам, які його носять. Розповіли про сучасні тенденції у східній моді. Мета заходу - солідаризація з усіма жінками планети, які відстоюють свої права носити традиційний одяг і при цьому бути активними громадянками.

«Захищає від спеки, вітру та сторонніх очей» - під час культурно-просвітницького заходу запоріжанки, які сповідують іслам, розповіли присутнім про сакральний сенс хіджабу. Також представниці різних національно-культурних товариств Запоріжжя дізналися, за яких обставин варто покриватися хіджабом та які труднощі долали східні жінки на шляху до визнання права носити цей традиційний одяг.

Танзілє Іса,голова ГО «Сафія»

Танзілє Іса,голова ГО «Сафія»

«Хіджаб – це одяг, при якому жінка вкривається повністю, крім обличчя та долоней. Вперше таку акцію влаштувала Назмі Хань, яка переїхала, разом зі своєю родиною, до Америки і піддавалася гонінням збоку однолітків. Тоді вона запропонувала мусульманкам і немусульманкам покрити себе хіджабом, аби прислухатися до своїх відчуттів у цьому вбрані. З того часу у всьому світові у різні способи святкують день хіджабу»,- каже голова ГО «Сафія» Танзілє Іса.

Ніяра Мамутова, голова кримськотатарської організації «Ана Юрт»

Нія Ромамутова, голова кримськотатарської організації «Анаюрт»

«Ви знаєте, у нас немає такого, що віру залиш вдома та йди собі. Тобто немає розділення релігійного та іншого життя. Ми так ходимо кожен день, так навчаємося, працюємо. Тобто все разом» - каже голова кримськотатарської організації «Анаюрт» Нія Ромамутова

Запорізькі мусульманки продемонстрували гостям свята старовинний кримсько-татарський обряд «Ніч хни», пов’язаний із останніми приготуваннями дівчини до заміжжя.

«Це ніч, коли збиралися дівчата – родички та подруги нареченої – і вони всю ніч співали пісні, сміялися. Кульмінацією цієї ночі було те, що подруги наносили нареченій на руку різні візерунки. Потім їх наносили всім гостям», - каже голова кримськотатарської організації «Ана Юрт» Ніяра Мамутова

А традиційне дефіле покликане розвіяти стереотипи та довести, що хіджаб – це естетично, сучасно, благопристойно та модно. Дівчата демонстрували щоденне та святкове національне вбрання східної жінки, поєднання традиції та сучасних трендів. Також розповіли присутнім про індустрію моди для ісламських жінок.

Українці Дар’ї Доліній – 15 років. Навчається у коледжі на ветеринара. Крім того, хоче стати дизайнером саме східного одягу. Каже, іслам прийняла свідомо - кілька років тому.

Дар’я Доліна, учасниця заходу

Дар’я Доліна, учасниця заходу

«Спочатку я познайомилась з дівчатами, які мене привели в цю релігію. Мені дуже сподобалась їхня поведінка, їхній стиль одягу. І це дуже мене заохотило до такого рішення. З того часу я вдягаю одяг скоромний, закриваю руки, ноги, не короткі спідниці, ні. Друзі деякі вони не підтримали мене, ми зараз з ними не спілкуємося, а деякі поставились до цього нормально, і ми продовжуємо спілкування. А батьки дуже гарно поставилися до цього питання, з ними проблем не було» - говорить учасниця заходу Дар’я Доліна

Запорізькі мусульманки закликали носіїв всіх вірувань долучитися до спільної боротьби за права жінок.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди