На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

Доповнено
На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

В Україні 1 червня стартувало зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури – з найбільшою кількістю учасників, адже воно є обов’язковим. У Сумській області на пункти тестування мали прийти майже 10 тисяч випускників.

“Настрій нормальний, лише дуже холодно, а взагалі готувалися старанно, наполегливо. Хочеться подякувати класному керівнику, адже вона допомогла нам підготуватися дуже”, — каже учасниця ЗНО Каміла Шорохова.

На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

“Я готувалася самостійно, думаю, все вдасться, хвилююче трохи”, — каже учасниця ЗНО Сара Нікішова.

Учасник ЗНО Кирило Яровий говорить, щоб підготуватися, проходив тести, онлайн вебінари. Костянтин Недайвода каже: займався з репетитором, класним керівником.

Вчителька школи №18 Юлія Козлова супроводжує на ЗНО своїх учнів, їх має прийти 20. Каже, що вчора діти все повторювали, проходили тренувальні тести.

“Це вже для них третє ЗНО. Вже не так страшно, як було при першому, коли англійську мову здавали. Усі тремтіли, так було страшно. Вже сьогодні спокійніше, і діти себе відчувають спокійніше”, — розповіла вона.

На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

Мама однієї з учасниць Ольга Чашечникова каже, що все одно хвилюються щоразу перед екзаменом: “Хочеться ще подякувати вчителям, які дуже багато зробили для наших дітей, тому що всі ці 11 років вони готували їх до цих випробувань”.

У пункті тестування Сумського державного університету для проведення оцінювання підготували 15 аудиторій, на 15 осіб кожна. Всього на екзамен очікують 225 дітей.

“Це одне з ключових, важливих ЗНО, які необхідні для вступу, тобто без української мови і літератури вступ фактично неможливий буде. Тому явка найбільша на це ЗНО”, — говорить помічник відповідального за пункт тестування “СумДУ – корпус 1” Іван Козій.

Учасників почали допускати до аудиторій о 9.45, на вході вимірювали температуру. На виконання завдань у дітей 3,5 години – українська мова і література одне з найдовших за часом ЗНО.

На ЗНО з української мови та літератури на Сумщині зареєструвалися 9,7 тисяч абітурієнтів

Після 13.00 почали виходити перші учасники.

“Усе спокійно було, не хвилювався, нормально все пройшло”, — говорить учасник ЗНО Феодосій Махно.

Як сказав Іван Козій, явка на цьому пункті була дуже високою. З 225 зареєстрованих учасників не прийшло — 12.

На тестування з української мови було зареєстровано 3 тисячі осіб, не з’явилося — більше ніж половина. На українську мову і літературу із 6 з половиною тисяч зареєстрованих не прийшло 800. Всього на Сумщині працювало 16 пунктів з української мови і 33 пункти з української мови й літератури. Про це Суспільному сказала кураторка Сумської області Харківського центру оцінювання якості освіти Валерія Ханікова. За її словами, під час ЗНО було виявлено три порушення. Усі — у Сумах і всі пов’язані з використанням технічних засобів.

“Два — в пунктах тестування з української мови, коли в учасників були вилучені під час проходження ЗНО мобільні телефони та смартгодинник, і одне порушення було на пункті тестування з української мови й літератури. Так само, під час роботи з тестом, у учасника було вилучено мобільний телефон”, — говорить вона.

Також, за її словами, не були допущені до пункту проведення три учасники, які прийшли на пункти тестування без документів, що підтверджують особу.

“Вони або пред’являли свої копії документів, або взагалі прийшли за іншими документами та тому не змогли потрапити сьогодні на пункти тестування. Попри те, що була найбільша кількість тестувань, найбільша кількість учасників, найбільша кількість персоналів, все відбувалося в штатному режимі”, — зазначила Ханікова.

Далі абітурієнти писатимуть тести з історії України, фізики, біології. Останньою буде географія.

Що відомо

  • На ЗНО з математики на Сумщині, яке відбувалося 30 червня, зареєструвались 9471 учасник, з них на профільний рівень з’явились 85% від зареєстрованих. Складати рівень стандарту виявили бажання 6% зареєстрованих учасників.
  • 25 травня абітурієнти складали зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. Загалом в області іспит з цієї дисципліни складали 2 623 випускники, це 85% від тих, хто реєструвався.
  • 24 травня Сумах абітурієнти складали ЗНО з іноземних мов.
  • Першим тестом цьогоріч була – хімія. ЗНО з цього предмету складали 21 травня. На іспит у Сумській області зареєструватись в області 284 абітурієнти, за даними Харківського центру оцінювання якості освіти.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди