SpaceX виведе на орбіту український супутник "СІЧ-2-1"

SpaceX виведе на орбіту український супутник "СІЧ-2-1"

SpaceX виведе на орбіту український супутник "СІЧ-2-1"
КБ "Південне"

Українське конструкторське бюро "Південне" уклало контракт на запуск у грудні 2021 року супутника "СІЧ-2-1". Його має вивести на орбіту ракета Falcon-9 компанії американського мільярдера Ілона Маска.

Про це 31 травня повідомила у Facebook пресслужба конструкторського бюро.

"Український супутник дистанційного зондування Землі "СІЧ-2-1" планується запустити в рамках кластерної місії компанії SpaceX на борту ракети-носія Falcon-9 у грудні 2021 року", — йдеться у повідомленні і додається, що держпідприємство підписало контракт на пускові послуги з нідерландською компанією ISILAUNCH.

Зазначається, що контрактом передбачено надання повного комплексу послуг з інтеграції супутника з Falcon-9, "включаючи надання необхідної матеріальної частини, управління місією, та запуск".

Читайте також: "Відновимо присутність України у навколоземному просторі". У Дніпрі розробляють супутник "Січ-2-30"

У КБ "Південне" додали, що виконують роботи з завершення створення "СІЧ-2-30" відповідно до затвердженого генерального графіку створення космічної системи. Наземний сегмент космічного апарату створюється разом з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

За словами віцепрем’єр-міністра України – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, виведення "СІЧ-2-30" у космос є першим кроком реалізації планів загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка "передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників".

"Запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони", — зазначив Уруський.

Що відомо

  • У лютому 2021 року стало відомо, що Україна проводить перемовини з компанією американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX щодо запуску власного супутника "Січ 2-30" у грудні 2021 року.
  • У Великій Британії, Канаді та США компанія Ілона Маска SpaceX відкрила передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink.
  • 24 січня американська компанія SpaceX Ілона Маска 24 січня здійснила успішний запуск багаторазової ракети Falcon 9 із рекордною кількістю супутників, започаткувавши історичну місію Transporter-1.
  • 14 січня 2021 року вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю з вантажем із Міжнародної космічної станції.
  • Компанія Ілона Маска SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.
  • 19 грудня 2020 року ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска успішно злетіла зі стартового майданчика та вивела на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок