Гроші на науку, ремонт у гуртожитках, діджиталізація: що обіцяють кандидати у ректори Каразінського

Гроші на науку, ремонт у гуртожитках, діджиталізація: що обіцяють кандидати у ректори Каразінського

Гроші на науку, ремонт у гуртожитках, діджиталізація: що обіцяють кандидати у ректори Каразінського Суспільне Харків

Без дебатів, але з дискусією онлайн. Перед другим туром виборів 2 червня кандидати на посаду ректора Харківського національного університету імені Каразіна не вийшли на публіку удвох. Виборці змогли спостерігати за їхніми висловлюваннями у Facebook. Яким кандидати бачать розвиток Каразінського? Програми претендентів на крісло ректора та позиції кандидатів — в огляді Суспільного.

Тетяна Кагановська: аспіранти-іноземці та співпраця з університетами світу

Декан юридичного факультету у першому турі виборів набрала 39,79% голосів. Свою програму Кагановська виклала на 12 аркушах з шести розділів. Мета Кагановської — розвиток ХНУ за зразками кращих навчальних закладів світу.

Вона обіцяє зміцнити у закладі корпоративний дух, захищати права і гармонізувати інтереси колективу, розвивати університетську автономію, посилити роль студентського самоврядування. Також кандидатка обіцяє прагнути матеріально заохочувати колектив за додаткову роботу та стимулювати працівників, які беруть участь у міжнародних наукових програмах чи перемагають у змаганнях.

Серед програмних пунктів — збільшення зарплати, соціальний захист працівників, фінансування дослідницької бази, підтримка молодих учених.

Освіту в університеті Кагановська хоче наблизити до міжнародних стандартів, розвивати інтерактивні методики та вивести дистанційне навчання "на новий рівень". Кандидатка каже про введення міждисциплінарних програм, коротких освітніх програм.

Серед цілей Кагановської — переорієнтування освітнього процесу, щоб студенти отримували більше практичних навичок, створення Центру післядипломної освіти, а також оптимізація вартості навчання.

Кагановська хоче збільшити фінансування наукових програм, більше уваги приділяти захисту права інтелектуальної власності, спростити для науковців "паперову" роботу. У планах — створення Наукового парку Університету та бізнес-інкубаторів, підтримка стартапів студентів.

ХНУ вибори програмиfacebook.com/Karazin.University

Тетяна Кагановська хоче створити освітні філіали Каразінського за кордоном та ініціювати зміни до законодавства, щоб це стало можливим, співпрацювати з європейськими університетами.

Багато пунктів у програмі кандидатки присвячена підготовці іноземних студентів. Кагановська хоче, щоб в університеті були англомовні освітні програми та надання сервісних послуг іноземцям напряму, а не через освітніх посередників. Кандидатка пропонує залучати іноземних студентів до наукових досліджень, створити програму "Іноземний аспірант Каразінського".

ХНУ вибори програмиfacebook.com/Karazin.University

Серед основних управлінських задач — діджиталізація документообігу, систематизація нормативно-правових актів, обладнання університету та гуртожитків швидким інтернетом. Кагановська виступає за отримання більшого фінансування з держбюджету на наукові програми, ремонт в гуртожитках та університетському спорткомплексі, створення в рамках університету сервісних підприємств.

Ігор Гірка: залучення грошей, ремонти, іноземні мови

Директор навчально-наукового інституту "Фізико-технічний факультет" у першому турі набрав 28,51% голосів. Його програма викладена на 12 сторінках, у ній 10 розділів та короткий аналіз стану університету. Ігор Гірка ставить за мету сталий розвиток університету на засадах ефективної роботи в інтересах студентів.

Серед його пропозицій у сфері освіти у Каразінському — оптимізація програм та спеціальностей, створення міжфакультетських та міждисциплінарних освітніх програм, особлива увага до освітніх програм, які мають найбільший попит, поглиблення досвіду дисциплін за вибором.

Гірка хоче організувати фінансування для стажування співробітників за кордоном, створити якісні програми дистанційного навчання, а також англомовні освітні програми, заохочувати викладачів вчити іноземні мови, зокрема, надбавками до зарплати, діджиталізувати навчальний процес.

Гірка вважає, що кожен факультет має бути хоч мінімально фінансово незалежним, до формування бюджету пропонує залучати представників економічного факультету та тих, чиї факультети "успішно залучають кошти завдяки освітній та науковій роботі". Кандидат хоче готувати кадри на замовлення міської та обласної ради, а також щоб університет частіше залучали до експертних оцінок, а співробітники виконували приватні наукові замовлення.

Серед планів Гірки — залучення іноземних студентів на всі факультети, а також організація платних короткострокових курсів з програмування, медіаграмотності, іноземних мов тощо. Також отримувати гроші університет зможе, надаючи право на іменування лабораторій і будівель, йдеться в програмі кандидата.

На науковому напрямку Ігор Гірка бачить потребу в модернізації бази наукових досліджень, запровадженні ефективного внутрішнього аудиту наукових проєктів та єдиної електронної звітності науковців, встановленні гнучких критеріїв оцінки наукової діяльності.

Гроші на науку, ремонт у гуртожитках, діджиталізація: що обіцяють кандидати в ректори Каразінськогоfacebook.com/Karazin.University

Кандидат бажає дебюрократизувати управлінську систему та ввести ефективний менеджмент, зокрема, максимально діджиталізувати "паперову" роботу та зменшити її кількість, спростити процедуру закупівель. Для зручності працівників і студентів Ігор Гірка пропонує облаштувати парковку, кімнати відпочинку на факультетах, швидкісний інтернет.

Крім ремонту гуртожитків, Гірка хоче проводити роботи й у бібліотеці, лабораторіях, аудиторіях, базах практики, університетській клініці, спорткомплексі, музеї природи.

Гроші на науку, ремонт у гуртожитках, діджиталізація: що обіцяють кандидати в ректори Каразінськогоfacebook.com/Karazin.University

Для студентів кандидат хоче ввести інститут кураторів та розвивати літні курси та школи.

Чому не відбулися дебати

З пропозицією провести дебати до оргкомітету виборів 31 травня звернувся кандидат у ректори Ігор Гірка. Оргкомітет відповів, що не встигне підготувати зустріч.

"Розглянувши звернення, Організаційний комітет відзначає, що підтримує будь-які форми комунікації кандидатів із виборцями, зокрема й дебати між ними, і зробив би для їх організації все можливе, якщо б таке звернення надійшло хоча б за декілька днів, а не в передостанній день перед голосуванням. Організувати такий складний і відповідальний захід як публічні дебати кандидатів за декілька годин до кінця дня немає найменшої можливості", — йдеться у заяві.

Обмін думками між кандидатами стався у Facebook. Кагановська записала кілька відеозвернень до Гірки. Закликала уникнути "політизації" процесу, зазначивши, що у заявах опонента і його прибічників звучить "шанобливе" ставлення до фізики й "зневажливе" до гуманітаріїв.

Гірка відповів, що завжди відстоював гармонійний розвиток університету із взаємодією між факультетами і погодився, що "політизацію" виборів треба припиняти": "Власне, я й не маю такого політичного досвіду, як у Вас — я не був депутатом, не проходив передвиборчі кампанії, не потребую десанту народних депутатів для власного піару напередодні виборів. І я неодноразово підкреслював, що вибори в Університеті — це не про політику".

"Кого б з нас колектив не обрав у другому турі — вкрай важливо, щоб він став ректором усього Університету, а не якоїсь його частини", — написав Гірка.

Суспільне Харків пропонувало кандидатам зустрітися у студії 1 червня. Гірка погодився. Кагановська протягом дня офіційно не відповіла.

Останнє слово Бакірова перед виборами

У виступі перед другим туром ректор університету Віль Бакіров заявив, що виборча кампанія супроводжувалася "поливанням брудом" і "тваринною ненавистю". У своєму слові ректор розповів про "хейт", "брехню" та "мережевих найманців".

"Я не дозволяв і не дозволяю собі агітації за тих чи інших кандидатів. Я підкреслював і підкреслюватиму свою повагу до їхньої професійної кваліфікації та здобутків. Кожен із виборців має зробити свій вибір вільно, на цьому я наполягав і наполягатиму", — заявив Бакіров.

Що відомо

  • Наприкінці лютого Віль Бакіров, який очолював університет 23 роки, повідомив про намір піти з посади. За його словами, він хоче зосередитися на наукових та освітніх проєктах.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди