Об'єднання чотирьох університетів у Харкові: як коментують в закладах освіти

Об'єднання чотирьох університетів у Харкові: як коментують в закладах освіти

Об'єднання чотирьох університетів у Харкові: як коментують в закладах освіти facebook.com/khntusg

У чотирьох харківських вишах переважно негативно сприйняли рішення уряду про об'єднання закладів у єдиний Державний біотехнологічний університет. Думки представників вишів зібрало "Українське радіо Харків".

До складу новоутвореного університету мають увійти:

  • Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка;
  • Харківська державна зооветеринарна академія;
  • Харківський національний аграрний університет імені Василя Докучаєва;
  • Харківський державний університет харчування та торгівлі.

Харківський державний університет харчування та торгівлі: "Рішення треба анулювати чи відтермінувати"

За словами ректора університету Олександра Черевка, колектив не підтримав рішення щодо об'єднання закладів.

"Ми вважаємо, що це рішення непрозоре, недемократичне та необ'єктивне: все вирішувалося без трудових колективів. Навіть наша місцева влада дізналася про об'єднання після рішення Кабінету міністрів. Ніхто не з ким не радився, думка колективів не була врахована", — каже ректор.

Об'єднання чотирьох університетів Харкова у новий: позиція навчальних закладівfacebook.com/vstup.HDUHT

Харківський державний університет харчування та торгівлі був заснований у 1967 році. У складі університету — два інститути та факультети, 18 кафедр, три спеціалізовані вчені ради, 17 наукових шкіл

Олександр Черевко вважає об'єднання з аграрними університетами недоречним.

"Необхідно дотримуватися галузевої спрямованості ВНЗ. Університет харчування та торгівлі працює для підготовки фахівців для галузі харчової, переробної промисловості, готельно-ресторанної справи, охоплюємо трохи й туристичний комплекс. Аграрна галузь — інша, порівнювати їх, об'єднувати не зовсім правильно. Більшість аграрних ВНЗ розташовані за містом, а у нас база — в місті", — каже Черевко.

"Ми вважаємо, що недоцільно створювати новий університет. Треба відштовхуватися від того, щоб на базі одного найбільш потужного об'єднуватися", — говорить ректор.

За його словами, об'єднання університетів — не на часі через вступну кампанію.

"Ми вважаємо, що треба таке рішення анулювати чи відтермінувати, дати можливість всім провести вступну кампанію, а після цього кожен колектив може вийти з пропозицією, прийти до раціонального об'єднання. Ми надіслали листа і до Міністерства освіти, і на Кабмін, чекаємо рішення", — сказав ректор університету Олександр Черевко.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка: "Відсутність дискусії нас принижує"

В університеті сільського господарства кажуть, що потенційно не заперечують проти об'єднання, але за інших умов.

"З огляду на те, що спостерігається скорочення вищих навчальних закладів шляхом їх об'єднання, то університет підтримує позицію Міністерства освіти України. До нас ні до прийняття постанови, ні після ніхто не звертався", — говорить перший проректор Микола Лисиченко.

"В інших містах до об'єднання готувалися, були дискусії, тут — жодного обговорення не було. Нас це принижує", — каже Лисиченко.

Об'єднання чотирьох університетів Харкова у новий: позиція навчальних закладівfacebook.com/khntusg

Університет засновано 1930 року. Наразі заклад готує фахівців за 26 спеціальностями за денною і заочною формами навчання

"У нас пройшли збори трудового колективу. Обговорення не було, бо говорити нема про що. Немає послідовності дій, методики проведення цього процесу [об'єднання університетів]. Незрозуміла ситуація і з обґрунтуванням цього об'єднання", — говорить перший проректор університету.

З позитивних сторін об'єднання університетів Микола Лисиченко називає збільшення кількості студентів, але зазначає, що процес не може бути раптовим та проходити без участі навчальних закладів.

"Реформування необхідне, але треба його робити не так", — каже перший проректор.

Харківський національний аграрний університет імені Василя Докучаєва: "Об'єднання ми не вітаємо"

Проректор з економічної роботи та розвитку виробничої інфраструктури Ігор Швайка каже, що про об'єднання в університеті дізналися від ЗМІ — з ними, як і з іншими закладами, ніхто не консультувався.

"Уряд зробив нам не дуже добрий подарунок перед вступною кампанією", — каже Ігор Швайка.

Об'єднання чотирьох університетів Харкова у новий: позиція навчальних закладівfacebook.com/groups/khnau

Університет заснований у 1816 році. Має шість факультетів, Інститут міжнародної освіти та Центр фахової передвищої та професійної освіти

"Негативні наслідки об'єднання: втрата суб'єктності, переривання традиції, зрив міжнародних договорів, вступної кампанії, погіршення статусу тощо. Я не бачу позитиву", — говорить проректор університету.

За його словами, університет потребує розвитку, а не укрупнення.

"Міністр освіти Сергій Шкарлет говорить, що об'єднання дасть можливість зекономити гроші. На чому, якщо буде така сама кількість працівників, здобувачів, якщо треба утримувати ту саму кількість майна?" — говорить Ігор Швайка.

"В університеті Василенка шикарна база, у нас — ще краща, у зооветакадемії — унікальна. Університет харчових технологій від нас відрізняється, але вони теж самодостатні. Це унікальні навчальні заклади", — вважає проректор університету.

Харківська державна зооветеринарна академія: "Чекаємо наказу"

В.о. ректора Харківської державної зооветеринарної академії Сергій Боровков від коментарів відмовився. "Немає чого коментувати, це лише постанова", — сказав Боровков. Академія чекає наказу Міністерства освіти та науки.

Що відомо

  • Розпорядження про утворення Державного біотехнологічного університету, що об'єднає чотири вищі заклади освіти на Харківщині, уряд ухвалив на засіданні 12 травня.
  • Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в інтерв'ю, розміщеному на сайті міністерства, відповідаючи на питання про зменшення кількості державних інститутів, сказав: "Ми близько чотирьох проєктів по об'єднанню в різних містах запустили. Останній – це Харків, чотири університети аграрних в один звели". За його словами, об'єднання університетів в Україні відбуваються тому, що "не вистачить коштів держбюджету утримувати".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди