У багатопрофільній лікарні на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

У багатопрофільній лікарні на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

У багатопрофільній лікарні на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

У Пологівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування під загрозою закриття опинилось пологове відділення. Наразі там не приймають пологи через не доукомплектування персоналом.

На початку травня за власним бажанням звільнилось відразу двоє провідних спеціалістів. Керівництво медзакладу продовжує шукати заміну фахівцям, а вагітним пропонують вільно обирати зручне місце для народження.

Загроза закриття пологового відділення виникла не одразу, каже голова Пологівської міської ради Юрій Коноваленко. За його словами, на сполох почали бити ще до того, коли звільнились провідні акушери-гінекологи:"Проаналізувавши минулий рік, після того, коли з 400 дітей, які народилися, близько 200 народилося у нашому пологовому відділенні, постало питання економічної доцільності утримання відділення".

В одній із лікарень на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

"За кошти НСЗУ пологове відділення отримує навіть менше половини тих коштів, які потрібні для фінансування. Тому проблема є, вона очікувана у зв'язку із меншою кількістю народжуваності дітей", – каже Юрій Коноваленко.

За його словами, Пологівська міська рада готова підтримати питання розв'язання проблем із комплектацією відділення фаховими співробітниками.

"Зрозуміло, що від нас буде вимагатись забезпечення житлом. Ми готові, програму ми готуємо. Ми будемо відшкодовувати зняття квартири. Оплату квартири і комунальних послуг, щоб люди могли тут бути і працювати. Приїзд людини не вирішує проблеми. Тому що лікар-акушер повинен знаходитись практично у пішохідній доступності до лікарні. Тому що пологи не чекають приїзду лікаря", — сказав Коноваленко.

В одній із лікарень на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

Із шести штатних акушерів-гінекологів — один лікар досягає пенсійного віку і звільняється, а два лікарі попередньо звільнилися через зміну місця проживання, в тому числі й завідувач цього відділення.

Про це журналістам Суспільного розповів головний лікар Пологівської багатопрофільної лікарні Роман Кравченко: "Раніше відділення надавало пологову допомогу жителям Пологівського, Гуляйпільського та Більмацького районів, де відділення пологові закрилися раніше у зв'язку із тим, що була дуже мала кількість пологів, бракує кадрів, і були прийняті рішення про те, що пологова допомога централізується до нашої лікарні".

В одній із лікарень на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

"Але сталося так, такий складний збіг обставин, що немає достатньої кількості лікарів, аби забезпечити повноцінну, якісну, кваліфіковану допомогу породіллям у цілодобовому режимі", — каже Роман Кравченко.

В одній із лікарень на Запоріжжі можуть закрити пологове відділення

Роман Кравченко розказав про умови та обладнання пологового відділення міської лікарні:"Багато хто з місцевих жительок, які народжували, були задоволені цими умовами. Є два пологових зали, як на то вимагають вимоги, є обладнання для інтенсивної терапії новонароджених. Наявний висококваліфікований лікар-неонатолог. Але, на жаль, сталася така кадрова історія, коли ми залишились без завідувача відділення і без того, хто може грати першу роль у цьому усьому процесі", — розповідає головний лікар.

Поки тривають пошуки профільних спеціалістів, пологівчанок скеровують народжувати до лікарень Токмака, Оріхова та Запоріжжя. У разі тривалої нестачі кадрів розглядається варіант перепрофілювання відділення під терапевтичне зі збереженням частини персоналу пологового відділення, — додав Роман Кравченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди