Україна зберегла шанси на одну олімпійську ліцензію в баскетболі 3х3. Як це працює

Україна зберегла шанси на одну олімпійську ліцензію в баскетболі 3х3. Як це працює

Україна зберегла шанси на одну олімпійську ліцензію в баскетболі 3х3. Як це працює ФБУ

Хто із команд ще має можливість зіграти на Олімпіаді.

У австрійському Граці завершився відбірковий турнір з баскетболу 3х3. На ньому брали участь по 20 чоловічих та жіночих команд, які боролися за ліцензії на Олімпійські Ігри.

Здобути ліцензії на відбірковому турнірі могли три найкращі команди у чоловічих та жіночих змаганнях: переможці півфіналів та переможці матчів за третє місце. Участь в ліцензійному турнірі брала також жіноча збірна України, але вона не вийшла з групи.

Читайте також: Україна не виборола місце на Олімпіаді на ліцензійному турнірі в жіночому баскетболі 3х3

Хто і як вже відібрався на Олімпійські Ігри в Токіо

Чоловічий турнір
  • РейтингЧотири найкращі збірні у рейтингу баскетбольних команд 3х3: Сербія, Китай, Японія, Олімпійський комітет Росії
  • Відбірковий турнір у Граці: Польща, Нідерланди, Латвія
Жіночий турнір
  • Рейтинг: Китай, Румунія, Монголія, Олімпійський комітет Росії
  • Відбірковий турнір у Граці: США, Франція, Японія

Таким чином, вже визначилися сім із восьми учасників баскетбольних турнірів 3х3 на Олімпійських Іграх у Токіо. Відібратися на Олімпіаду ще можуть по одній чоловічій та жіночій збірній.

Чи мають шанси збірні України виступити на турнірі?

За рейтингом ані чоловіча, ані жіноча збірні України не забезпечили собі участь на Олімпіаді. На відбірковому турнірі в Граці змагалася лише жіноча команда - вона не вийшла з групи.

Останньою можливістю відбору для чоловічих та жіночих збірних є турнір у Дебрецені. У ньому виступлять по шість команд.

Ані чоловіча, ані жіноча команди України до початку відбіркового турніру в Граці не гарантували собі участь на змаганнях у Дебрецені - вони перебували у статусі запасних.

Чоловіча та жіноча збірні України могли б виступити на змаганнях у Дебрецені лише за умов, якщо інші команди, які мали на ньому зіграти, стали переможцями відбіркового турніру в Граці. І це вдалося чоловічій команді - за підсумками відбору усі три учасники (Польща, Нідерланди та Латвія) гарантували вже собі участь на Олімпіаді. Відтак, їх місця займуть Бельгія, Україна та Румунія.

Водночас, жіноча команда України вже повністю втратила шанси зіграти на Олімпіаді. За підсумками відбіркового турніру в Граці лише Японія змагатиметься на Іграх у Токіо. Її на турнірі в Дебрецені замінить Естонія.

Що відомо

  • Баскетбол 3х3 - один із видів спорту, які дебютуватимуть на Олімпіаді у Токіо. Дебютують на ній також серфінг, скейтбординг, карате, уперше за 13 років відбудуться змагання з бейсболу/софтболу.
  • Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 двічі здобувала "бронзу" на рівні чемпіонатів світу та Європи - у 2012 році (чемпіонат світу), у 2017-му (чемпіонат Європи).
  • Найкращий результат жіночої збірної України - "срібло" на чемпіонаті світу-2016 та "бронзи" - на ЧС-2017 і на Євро-2018.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика