У населення Румунії ймовірно виробився колективний імунітет проти коронавірусної хвороби COVID-19 через проведення масової вакцинації у країні та велику кількість осіб, які перехворіли на неї.
Про це заявив 29 травня голова Національного комітету з координації вакцинації Румунії Валеріу Георгіце, передає Agerpres.
"На цей момент на національному рівні ми, ймовірно, маємо колективний імунітет, отриманий як вакцинацією, так і природним шляхом (через перехворілих на COVID-19 — ред.)... Тобто приблизно 30-35%, навіть до 50% (вакцинованих та перехворілих — ред.)", — заявив чиновник.
Читайте також: У МЗС назвали терміни постачання в Україну COVID-вакцин з Румунії
За його словами, це пояснює той факт, чому ситуація з пандемією у країні йде "за зеленим сценарієм" і є "сприятливою". Також він додав, що принаймні однією дозою у країні вакциновано вже близько 4,3 млн осіб. Георгіце вважає подібні показники "успішними".
Читайте також: У Румунії виставили на аукціон літак диктатора Чаушеску
За даними Worldometers, станом на 29 травня загалом у Румунії виявили понад 1 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (26-е місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 30,2 тисячі осіб, видужали — понад 1 млн осіб. За даними Ourworldindata, станом на 28 травня у країні від коронавірусу вакциновано понад 4,2 млн осіб (що становить 22% населення Румунії).
Читайте також: ЄС відкрив кордони для вакцинованих туристів. Що це означає для українців
Що відомо
- На початку травня стало відомо, що уряд Румунії планує передати Україні та Молдові по 100 тисяч доз вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca.
- 9 травня у замку графа Дракули в Румунії відкрили пункт вакцинації.
- Раніше уряд Румунії продовжив з 13 квітня режим локдауну у зв’язку з пандемією коронавірусу ще на 30 днів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!