Має бути загальний підхід, а не точкове вирішення ситуацій. Експертка про дефіцит кадрів у дитсадках

Має бути загальний підхід, а не точкове вирішення ситуацій. Експертка про дефіцит кадрів у дитсадках

Марафон
Має бути загальний підхід, а не точкове вирішення ситуацій. Експертка про дефіцит кадрів у дитсадках pixabay.com

Проблема нестачі кадрів в дошкільних навчальних закладах в Запоріжжі зокрема та в Україні в цілому є болючою та актуальною. Чому спеціалісти неохоче йдуть працювати в дошкільні навчальні заклади, в етері програми "Сьогодні. Головне" розповіла Олена Лізвінська – засновниця та керівниця навчального проєкту з безпеки дітей #iKiD, експертка та незалежна консультантка з безпеки дітей.

Існування проблеми з нестачею спеціалістів в Запоріжжі підтвердив Суспільному очільник профільного департаменту Запорізької міської ради:

Кадровий голод – це одне з головних питань, яке ми зараз вирішуємо.
Станіслав Романчукдиректор Департаменту освіти та науки ЗМР

За словами Олени Лізвінської наразі в Україні дуже суттєвою є проблема нестачі кадрів у дитячих садочках. Експертка говорить, що кадровий голод передусім зумовлений великим навантаженням на працівників дошкільних закладів освіти. "Не дуже багато охочих, які йдуть працювати вихователями, або примати участь у виховному процесі, бо не завжди це навантаження відповідає тій нагороді, яку вони отримують у вигляді заробітної плати".

Нагадаємо, у 2021 році вихователям і завідувачам дитячих садків, в рамках реформування системи дошкільної освіти, МОН запланувало підвищення зарплати двічі – у січні та в липні.

Як наголошує Олена Лізвінська, в роботі вихователя дитсадка є ще й такий момент, як емоційне вигорання: "Ми маємо розуміти, що не всі дорослі витримують навантаження з власними дітками, так само якщо їх у колективі більше ніж вважається нормою. У розвинених країнах нормою вважається на 5 дітей один дорослий".

Якщо наслідувати цю норму, прийняту в Європі чи США, то ми маємо розуміти, що на звичайну групу у 20 дітей має бути 4 дорослі людини. У нас в більшості випадків – це дві людини, вихователька та помічниця виховательки.

В Україні згідно з санітарним регламентом для ДНЗ передбачено наповнюваність: в ясельних групах (віком до 1 до 3 років) має становити до 15 малюків, у середніх та старших групах (віком від 3 до 6 (7) років) – до 20 вихованців.

Насправді ж, як зазначає експертка, ситуація така, що одну групу дитсадка можуть відвідувати 30-35 дітей. "Щоб це змінити, має бути цілеспрямований та загальний підхід, а не точково розв'язувати проблеми", – зауважила Олена Лізвінська.

Що відомо

  • Запорізькій області станом на початок 2021 року дошкільні навчальні заклади відвідують 48 511 дітей. Загальна кількість в області дошкільних навчальних закладів — 537, в яких працює 14 938 працівників.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди