Як Руслан Ротань та футболісти пояснювали провал України U21 на Меморіалі Лобановського

Як Руслан Ротань та футболісти пояснювали провал України U21 на Меморіалі Лобановського

Як Руслан Ротань та футболісти пояснювали провал України U21 на Меморіалі Лобановського УАФ

Тренер та футболісти вказують на різні причини провалу на товариському турнірі.

Молодіжна збірна України закінчила виступи на Меморіалі Лобановського, поступившись Азербайджану U21 (0:1) та Узбекистану U21 (0:2). Із двома поразками українці посіли останнє місце на турнірі з різницею м'ячів 0:3.

Читайте також: Україна U21 програла Узбекистану і посіла останнє місце на Меморіалі Лобановського

А загалом безвиграшна серія України триває уже п'ять матчів - жодної перемоги у 2021 році. Востаннє молодіжна збірна України вигравала ще у листопаді 2020-го, обігравши Північну Ірландію (3:0).

Для участі в Меморіалі Лобаноського тренер молодіжної збірної Руслан Ротань викликав 24 футболістів. Однак у підсумку шість гравців із попереднього списку з різних причин не виступили.

Хто та чому не виступив на Меморіалі Лобановського

  • Захисники: Даніїл Скорко ("Динамо", операція на носі), Олександр Мельник ("Олександрія", позитивний тест на коронавірус).
  • Півзахисники: Олександр Назаренко ("Дніпро", травма задньої поверхні стегна), Богдан Білошевський ("Динамо", травма задньої поверхні стегна), Іван Желізко ("Валмієра", Латвія, травма коліна).
  • Форвард: Микола Кухаревич ("Рух", травма зв'язки коліна).

Крім втрат футболістів, головний тренер молодіжної команди Руслан Ротань звертав увагу і на інші причини результату на товариському турнірі. Хоча після кожної із поразок причини відрізнялися за суттю одна від одної.

Як пояснює результат головний тренер збірної України?

Після першої поразки від Азербайджана Руслан Ротань звернув увагу на проблеми з фізичним станом футболістів після тривалої відпустки.

"Розуміємо, що фізично команда ще не готова. Навіть відзначити нікого. Не було ані структури, ані агресії. Я цього не побачив. Дуже засмучений. У другому таймі вже була агонія. Бажання зрівняти було, але виходило випадково. Не сказав би, що хлопці не налаштовані. Просто фізично не готові, два тижні відпочивали".

Проте після закінчення турніру настрій Ротаня був зовсім інший. Хоча він взяв вину за себе після поразок, але звернув увагу на те, що футболісти його команди непрофесійно поставилися до турніру.

"Мені хочеться провалитися скрізь землю, тому що я, без сумніву, винний, звинувачувати нікого не варто. Найголовніша помилка була, коли турнір Лобановського скасовували, а я наполягав, щоб він був. Сподівався на професіоналізм від хлопців, але далі коментувати не варто. Гри як такої не побачив ані у першому матчі, ані у другому. Не було навіть бажання", - сказав Ротань в інтерв'ю телеканалу "Футбол 1".

Ротань також назвав "раптовою" епідемію травм у молодіжній команді перед стартом зборів. І натякнув, що частина футболістів не лише думками перебувала у відпустці.

"Ми збираємо зі світу по нитці. Викликали один склад, у нас епідемія травм раптова. За чотири дні до турніру виставляють фотографії, в морі купаються, відпочивають. Що тут говорити? Я винен, усе приймаю і чудово розумію. Про футбол говорити зараз немає жодного сенсу".

Що сказали футболісти?

Гравці збірної України пояснювали поразки на турнірі проблеми з фізичною формою. Форвард Данило Сікан, зокрема, визнав неготовність команди брати участь на турнірі. При чому не лише фізично, але й тактично.

"Ніхто з команди поки що не готовий. Два дні тому [перед матчем проти Азербайджана U21] зібралися. Нічого не розуміємо до кінця у плані тактики. Не можна сказати, що повністю провалилися. Також показували футбол, хотіли забити. Тільки-но зібралися разом, я після відпустки", - сказав після першого матчу Сікан.

На тактичні причини поразки України U21 після матчу з Азербайджаном звернув увагу і півзахисник Михайло Мудрик.

"Усі хотіли перемогти, намагалися виконати те, що сказав тренер. Можливо, десь Азербайджан нас більше переграв тактично, краще підготувався, тому ми і програли. Дуже соромно за цей результат".

А ось Богдан В'юнник після поразки Узбекистану наголосив, що суперник грав як команда краще, у той час, як у збірної України були проблеми не лише з цим, але й з фізичною формою.

"Одразу ж забули поразку Азербайджану, провели теорію, подивилися матч, зробили висновки і готувалися до Узбекистану. Не знаю, що пішло не так. Не можу сказати, що суперник здивував - просто вони робили те, що їм говорили: грали у пас, як команда, жорсткіше у відборі, і в них усе виходило. Скоріше за все, Узбекистан просто грав краще за нас, закривав зони. У нас не виходило вбігати в зони та грати в пас. Команді треба підтягнути фізичну форму, щоб було легше бігати, а після цього - командні взаємодії, щоб ми відчували спиною один одного".

Попереду у України U21 - товариський матч проти Туреччини 3 червня. Після цього команда збереться лише перед початком відбору на Євро-2023, перший матч якого відбудеться у вересні.

Збірна України U21: що відомо

  • Під керівництвом Руслана Ротаня молодіжна команда працює з 2019 року.
  • Із Ротанем у якості тренера молодіжна збірна України не відібралася на Євро-2021 - третє місце (5 перемог, 1 нічия, 4 поразки).
  • У 2021 році Україна U21 зіграла п'ять поєдинків, чотири із яких програла - Болгарії (1:2), Словаччині (2:3) на Antalya Cup, а також Азербайджану (0:1) та Узбекистану (0:2) на Меморіалі Лобановського.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа