Реабілітація алко- та наркозалежних громадян: де легально отримати допомогу на Херсонщині

Реабілітація алко- та наркозалежних громадян: де легально отримати допомогу на Херсонщині

Реабілітація алко- та наркозалежних громадян: де легально отримати допомогу на Херсонщині ГУНП в Херсонській області

18 травня на Херсонщині викрили діяльність так званого "реабілітаційного центру", в якому перебували алко- та наркозалежні громадяни. Які правові аспекти діяльності таких закладів, де легально отримати допомогу алко- та наркозалежним та як не натрапити на шахраїв? Про це і не тільки розказав керівник філії міжнародної антинаркотичної асоціації в Херсоні Сергій Стешаков в ефірі Українського радіо. Херсон.

Як розповів Сергій Стешаков, закону про реабілітацію в Україні нема, стандартів, який вигляд повинна мати реабілітація - теж нема. Тому не можуть спиратися на вже існуючі закони і не порушувати їх. Говорить, не можна красти людей, утримувати їх силою, не можна застосовувати фізичне насилля над людьми, а взагалі правових аспектів немає у самій реабілітації людей.

Будь-яка фізична особа може зареєструвати та відкрити подібний заклад і вести реабілітаційну діяльність, але потрібно розбиратися в мотивах, для чого це потрібно.

"Якщо дійсно, людина хоче допомагати людям, залежним, які потрапили у важкі сімейні ситуації то можна. Але якщо людина відкриває реабілітаційний центр для наживи, то ми проти таких центрів. То, як буде організована робота в центрі вже і буде показувати якість реабілітації. Повинні існувати реабілітації з нормальною насиченою програмою. Це не повинен бути не трудовий, не релігійний центр. Повинна бути програма одужання людини, направлена на її розвиток", - говорить Сергій Стешаков.

Відомі багато реабілітаційних центрів, тільки в Києві їх нараховується до 300. Вплинути на них не можуть, правоохоронні органи повинні займатися їх перевіркою. Асоціація може проконсультувати, пояснити, який вигляд повинен мати нормальний реабілітаційний центр. Були випадки, коли зверталися правоохоронні органи за консультацією, і є співпраця, проводили не один раз акції по деактивації наркоадрес.

Реабілітаційний центр - це в першу чергу терапевтична спільнота, в якій людина отримає психологічну і моральну допомогу. В програмі одужання повинні бути речі направлені на розвиток людини. В реабілітації повинні бути такі штатні співробітники, як психолог, нарколог обов’язково. Якщо нема нарколога в штаті, то бажано заключити меморандум з наркологом з лікарні.

"Людина приходить спочатку на крапельниці, чиститься і приходить в тренінг центр в повній чистоті. Психолог – це групові заняття, особисті консультації, обов’язкова робота з рідними. Групи для співзалежних, особисті консультації для співзалежних. Бажано, щоб до хлопців приходили спортсмени, наприклад, які чогось досягли в житті і які змогли б їх змотивувати. Така соціальна адаптація. І зрозуміло, терапевтичне середовище, в якому людина отримує інформацію про залежність. Це все повинне бути присутнім в центр. Якщо вам кажуть, що в реабілітаційному центрі люди ходять на якісь роботи або 24/7 моляться (я нічого не маю проти віри, сам є православною людиною) , то це схоже на заміну цінностей – однієї залежності на іншу. Ніхто не має право тримати в центрі людину насильно, ми проти такої реабілітації. Така реабілітації неефективна", - говорить Сергій Стешаков.

За словами керівника філії міжнародної антинаркотичної асоціації в Херсоні, залежна людина - це та, яка не адаптована до соціуму – вона не звикла ходити на роботу, годувати сім`ю, виховувати дітей . Це людина егоцентрична, живе для себе і ціль у житті – вживання, решта пріоритетів відходять на другий план.

"То можливо для когось і потрібна працетерапія. Але повинно бути збалансовано. Особа повинна вчитись щось робити, але і повинна попрацювати над своїм біостаном, підтримати здоров’я, підтримати психологічний стан. І, зрозуміло, повинні бути духовні цінності, повинен розуміти для чого потрібно бути тверезим", - говорить Сергій Стешаков.

Наталя Шклярук.

Що відомо

  • На Херсонщині у Генічеському районі викрито "реабілітаційний центр", де перебували алко- та наркозалежні люди. Відкрито кримінальне провадження, слідчі дії тривають.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди