"Фільми, що спонукають задуматись": стартували покази "Чілдрен Кінофесту" в Сумах

"Фільми, що спонукають задуматись": стартували покази "Чілдрен Кінофесту" в Сумах

"Фільми, що спонукають задуматись": стартували покази "Чілдрен Кінофесту" в Сумах Facebook: Larisa Kondratenko

Перший показ фестивалю "Чілдрен Кінофест" відбувся у Сумах 28 травня. Анімаційну стрічку "Віктор-робот" одночасно показали в 20 містах України. Загалом впродовж фестивалю глядачів знайомитимуть з європейськими стрічками та світовою кінокласикою.

Анімаційна стрічка українського режисера Анатолія Лавринішина "Віктор-робот" відкрила фестиваль. Вона - про життя у майбутньому та про цінності, які не змінюються з часом. Саме за цим принципом була сформована програма фестивалю, розповідає його координаторка у Сумах Лариса Кондратенко.

"Це фільми, які спонукають задуматись над чимсь. І це фільми, за які можна проголосувати, обрати найкращі. Завжди батьки приходять з дітьми - подивилися, порозважалися і все. А тут ще треба поміркувати і обрати. Кожного дня дітям надається голосівочка. Якщо тобі подобається – ти обираєш відмінно, добре, є задовільно чи погано. Тобто навіть маленька дитинка може відірвати і покласти те, сподобався фільм чи ні, а потім оберуть найкращого", - розповіла вона.

"Фільми, що спонукають задуматись": стартували покази "Чілдрен Кінофесту" в СумахFacebook: Larisa Kondratenko

Третій рік поспіль відвідує фестиваль з дитиною Ірина Булгакова. "Якщо кожен з нас приведе свого хлопчика чи дівчинку в кінотеатр, щоб він побачив, що роблять інші його ровесники – можливо, ми запалимо ту іскру і навчимо інакше мислити, що таке любов. Хай дізнаються про любов до Батьківщини, до природи, до родини, що таке толерантність і мир, тому що в нашому світі, на жаль, цього не вистачає сьогодні", - говорить вона.

Всього планують показати 7 стрічок, плюс дві поза конкурсом. Це - пригоди, фантастика, комедії, сімейні фільми.

"Фільми, що спонукають задуматись": стартували покази "Чілдрен Кінофесту" в СумахFacebook: Larisa Kondratenko

1 червня в рамках фестивалю "Чілдрен Кінофест" відбудеться конкурс короткометражок, знятих дітьми. У конкурсі візьмуть участь 20 робіт, знятих дітьми від 7 до 14 років.

Фільми можна дивитися у кінотеатрах і онлайн, всі покази безкоштовні, потрібно тільки зареєструватися.

Що відомо

  • Восьмий фестиваль "Чілдрен Кінофест" триватиме з 28 травня по 2 червня, покази триватимуть з 10 ранку. Фестиваль організовано компанією "Артхаус Трафік" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
  • У конкурсі фільмів, створених дітьми, 2021 року є двоє учасників із Сумщини. Це 12-річна Мілана Доля із Сум з фільмом "Робот Поппі" та 14-річний Денис Іговський з Тростянця з фільмом "Дотик"
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше