В Україні розроблять стратегію розвитку кіноіндустрії з обсягом фінансування галузі як на Заході

В Україні розроблять стратегію розвитку кіноіндустрії з обсягом фінансування галузі як на Заході

В Україні розроблять стратегію розвитку кіноіндустрії з обсягом фінансування галузі як на Заході

В Україні будуть напрацювати план і стратегію по розвитку кіноіндустрії, яка включатиме відповіді на питання щодо необхідної кількості кінофестивалів в Україні, враховуючи досвід провідних країн, а також обсяг їхнього фінансування, терміни та залучення фахівців, рівень представлення України на міжнародних кінофестивалях та потреби для покращення іміджу.

Про це сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками кіноіндустрії України і профільними чиновниками.

"Багато питань – як не війна, то COVID-19, як не COVID-19, то дороги, але зараз настав час і руки дійшли до кінематографу – до того, що ми всі любимо й від чого дуже тепло", – сказав Зеленський.

Президент акцентував увагу на спустошеність державних кіностудій. На його думку, слід перевірити, чи потрібні вони у тій кількості що є. Можливо в деяких потрібно зробити музеї, деякі приватизувати.

"Робимо державно-приватне партнерство чи забуваємо цю тему?" – запитав Зеленський. За його словами, потрібне вирішення питання фінансування, ефективності рібейтів та системи оподаткування, яка сприятиме появі більшої кількості фільмів.

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко вважає, що сьогодні необхідний більший фокус на підтримці українського кіно, і щоб частка вітчизняних стрічок у кінотеатрах чи на онлайн-платформах була не 5%, а 25% і більше.

Художній керівник "Молодості" Андрій Халпахчі сказав, що для проведення фестивалів в Україні слід використовувати систему фінансування, яка працює у світі, коли третина коштів надходить від держави, третина – від місцевої влади і ще третина – від спонсорів.

Що відомо

З 29 травня по 6 червня в Україні проходить міжнародний кінофестиваль "Молодість".

"Кінофестиваль – це ніби як вокзал": Гліб Родченков про зміни та розвиток "Молодості"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше