Третій тиждень без газу, вибух - жителі Михайла-Коцюбинського вийшли на протест

Третій тиждень без газу, вибух - жителі Михайла-Коцюбинського вийшли на протест

Третій тиждень без газу, вибух - жителі Михайла-Коцюбинського вийшли на протест
ФОТО: Суспільне Чернігів

Третій тиждень нема газу, а в одній з квартир наступного дня після відключення ще й стався вибух. Близько 120 жителів Михайло-Коцюбинського вийшли на акцію протесту, щоб їм повернули газопостачання. У Чернігівгазі відповідають, що на території громади замінили газорегуляторний пункт. Щоб повернути послугу, мають обійти кожного з тисячі абонентів.

Близько 120 людей вийшли з протестами під будівлю Михайло-Коцюбинської селищної ради. Тисяча п'ятдесят абонентів з громади третій тиждень не мають газу.

"У мене у хаті два інваліди, і я варю на вогнищі і худобі, і собі", - говорить Валентина Шрам, жителька Михайло-Коцюбинського.

Соцробітниця Тетяна Полуян каже, у неї 12 підопічних, найстаршій - 97 років. Відсутність газу створює незручності.

"Деяким варю їсти сама, особисто ношу, деякі виходять з ситуації. Хто чим, хто грубку протопить, кип'ятильником один варив макарони - згорів кип'ятильник. Бабуся дістала диск з-під електрочайника і каже: “Можна, я поставлю сковорідку і розігрію тут котлет?” Це смішно, але це призведе до трагедії в нас".

Газ відключили, бо проводили заміну шафових газорегуляторних пунктів, каже старший майстер служби експлуатації мереж “Чернігівгазу” Сергій Коцур.

"Система заміни ШГРП передбачала зупинку, обрізку і підключення шафової до системи газорозподілення. Вона була застаріла, вона була аварійною, і для надійного газопостачання населеного пункту".

До селищної ради прийшла і Людмила Голуб. Вона каже, у неї на наступний день після того, як відключили газ і зняли на повірку лічильник, стався вибух.

"Я сподівалась, що у мене газовики побули, що вони свою роботу виконують справно. Приходжу, ніби тхне газом мені на кухні. Я підняла голову - стирчать дві труби, де лічильник зняли. Думаю, напевно, у системі залишилось і трохи тхне".

Людмила провітрила приміщення. Увечері наступного дня стався вибух.

"В кухні увімкнула світло, воно не був вибух, був страшенний спалах і воно зверху там, я з переляку нагнулась, чую, кофта на спині шкварчить. Тоді волосся чую шкварчить, я отак по голові, по вухах. Найбільше постраждали вуха, особливо праве", - розповідає Людмила Голуб.

Вилетіли шибки, є пошкодження на кухні та в коридорі. Людмила Голуб каже, після вибуху газовики поставили заглушку на трубу, де був газовий лічильник. І встановили шиби та рами.

"Ось тут у мене висів лічильник, вони його зняли, але оцієї перемички не було, і вони на ранок вже 14 приїхали з Черінгівгазу і вже ж поставили мені ті заглушки".

"Познімали лічильники, спочатку нічого не поставили на лічильники. Зняли лічильники, не переходніков не поставили, не заглушок, - нічого. Потім, як трапилась трагедія в селі, одразу на другий день усі кинулись ставити заглушки, переходніки", - каже Тетяна Полуян, соцробітниця.

"Причини вибуху і якого вибуху, ми прокоментувати не можемо, тому що природного газу на той час у населеному пункті не було. Це - просто допомога одинокій людині", - сказав Суспільному Євгеній Денисенко, начальник чернігівського відділення «Чернігівгазу».

Газопостачання абонентам громади почали повертати. Підключили два будинки. Перед підключенням людям пропонують укласти з Чернігівгазом договори на обслуговування мереж від вуличного газопроводу до будинку, говорить Євгеній Денисенко.

"За цим договором ми обслуговуємо внутрішньобудинкові мережі, тобто газовий стояк і усе, що йде в середину будинку. Це з'єднання, які є витіками газу, крани, які потрібно періодично змащувати і, як правило, ці роботи проводяться раз на рік".

"Це на добровільній основі. Але я хочу попередити людей, що система газопостачання дуже небезпечна, і необхідно постійно виконувати профілактичні роботи, тобто ремонтувати вентилі, перевіряти на витік газу", - говорить Сергій Коцур, старший майстер служби експлуатації мереж АТ “Чернігівгазу”.

"Якщо зараз ви, ваша керівниця Ярова, людям озвучили, що договір є добровільним, будь ласка, вашим працівника повідомте це, щоб вони не ходили і не погрожували людям, що якщо ви не підпишете договір, значить вам не буде підключений газ", - каже Тетяна жителька Михайло-Коцюбинського.

"Люди не хочуть підписувати договори, тому що договори ці платні", - сказала Ніна Ворох, селищна голова Михайло-Коцюбинської сільради.

Довго не підключають газ, бо не усі господарі пускають до своїх обійсть, сказав Сергій Коцур. Роботу на вихідних не припинятимуть.

Після протесту під селищною радою, люди пішли перекривати трасу Чернігів-Славутич.

Як сказав Євгеній Денисенко, в області зараз триває 46 замін газорегуляторних пунктів.

Читайте також:

Від однієї до двох тисяч доларів за гектар - з якої ціни стартує ринок землі на Чернігівщині

Вибір редакції

На початок