Чи готові до купального сезону пляжі Дніпропетровщини: репортаж

Чи готові до купального сезону пляжі Дніпропетровщини: репортаж

Чи готові до купального сезону пляжі Дніпропетровщини: репортаж
Суспільне Дніпро

Дніпропетровщина готується до початку пляжного сезону. Він має розпочатися з 1 червня. Загалом в області є 12 офіційних пляжів, з них три у Дніпрі та три у Кривому Розі. Там мають відкрити медичні пункти та пости рятувальників. Як готуються до пляжного сезону — репортаж кореспондентів Суспільного.

Пляжі Дніпра

У Дніпрі є три офіційні пляжі. У парку Сагайдак, на житловому масиві Придніпровський та на Монастирському острові. На останньому вже є перші відпочивальники, однак, кажуть, станом пляжу не дуже задоволені.

"Чистіше був би пісок, а також ще щось би для дітей: каруселі, гірки. Тут також немає туалетів. Вони звичайно потрібні, тому що всі ходять “під кущі”, - каже дніпрянка Наталя.

У парку Сагайдак також є відпочивальники. Ті, кого ми запитали про умови на пляжі, його станом теж не задоволені.

“Ніхто не слідкує, щоб сюди з собаками не приходили. Звичайно, прогрес тут є, посадили багато дерев у парку. Багато гарного роблять, але вода брудна”, - зауважують відпочивальниці Катерина та Тетяна.

На цьому пляжі працює душова, є фонтан для того, щоб помити ноги, та роздягальні. Також тут облаштували медпункт та пост рятувальників.

Пляжі Кривого Рогу

Готуються до пляжного сезону і у Кривому Розі. Пляж поряд з парком Мершавцева, що у Центрально-Міському районі, каже містянин Василь, його улюблене місце відпочинку.

“Звісно, хотілося б, щоб було більш облаштовано, у річці ось водорості. Спортивний майданчик гарний, у теніс завжди грають, тренажери. Пісок завозять. Воду питну, правда, щось не включають у зв’язку з коронавірусом чи що”, - говорить Василь.

Цей пляж, каже керівник міської рятувальної служби на воді Володимир Бєлік, поки єдиний у Кривому Розі безпечний для відпочивальників. Сюди привезли пісок, впорядковують зелену зону. Дно річки перевірили та очистили водолази. На цьому пляжі працюватимуть шестеро рятувальників.

“Розпочали підбір людей, навчання, підготовку. Матеріальна база для розгортання рятувального пункту готова. І якщо цей об’єкт буде затверджено як пляж, ми з 1-го червня починаємо працювати на забезпечення безпеки людей”, - розповів Володимир Бєлік.

Карантин не вплине на відпочинок

Готовність пляжів до відкриття сезону перевіряють за декількома параметрами – якості води, піску, наявності контейнерів для сміття, укомплектованості рятувальних та медичних постів.

“На цих пляжах органами місцевого самоврядування, що мають на балансі пляжі, або якщо вони передають їх іншим організаціям, повинні бути створені належні та безпечні умови для перебування населення. А це, перш за все, повинно бути щорічно під час купального сезону лабораторні дослідження питної води з фонтанчиків та річкової води кожні десять днів”, - каже представниця Держпродспоживслужби Неля Полюхович.

Через недотримання певних норм, офіційний купальний сезон в області може розпочатися пізніше. Як пояснила Неля Полюхович, карантин не вплине на відпочинок біля водойм.

Загалом офіційний статус та старту купального сезону на Дніпропетровщині очікують лише 12 пляжів: з них по три у Дніпрі та Кривому Розі, та по одному у Павлограді, Новомосковську, Нікополі, Верхньодніпровську та Зеленодольську.

Читайте також

- Сезон купання в Дніпрі: коли і які пляжі відкриють

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок