П’ять історичних будівель Києва позбавили статусу архітектурних пам'яток

П’ять історичних будівель Києва позбавили статусу архітектурних пам'яток

П’ять історичних будівель Києва позбавили статусу архітектурних пам'яток Вікіпедія/Rasal Hague

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував статус пам'яток архітектури у п'яти історичних споруд 19 століття на Подолі. Всі вони належать до комплексу "Садиба Дмитрієва" за адресою Хорива, 2.

Представник громадської організації "Мапа реновації" Дмитро Перов звернувся до киян з проханням не залишатися байдужими та заявив, що вони планують боротися проти рішення суду.

"Будемо подавати касацію! Але до цього будинки можуть розібрати, як то вже було на Лабораторній, 9… Прошу максимально поширити цю інформацію, адже маємо дуже небезпечний прецедент, який може дати "зелене" світло до знищення і перебудові цілих історичних кварталів. На черзі — ризикуємо втратити древній Поділ!", — написав Дмитро на своїй сторінці.

Садиба на Хорива — комплекс ХІХ сторіччя, який складається із двох житлових будинків й одного флігеля на Подолі. Розташована на вулиці Хорива, 2-А, 2-Б, 2-Д, позаду Житнього ринку.

Наказом Міністерства культури України № 869 від 15 жовтня 2014 року будівлі внесені до обліку пам'яток архітектури місцевого значення.

Будинок № 2-Б (1830) — одна з небагатьох споруд в Києві доби класицизму. Прибутковий будинок (№ 2-А) — характерний зразок житлово-торговельної споруди Подолу межі ХІХ-ХХ сторіч.

П’ять історичних будівель Києва позбавили статусу архітектурних пам'ятокВікіпедія

Так будинок за адресою Хорива, 2-Б виглядав у 1935 році

Останні роки дореволюційному комплексу загрожує демонтаж. Його власник ПП "Конвалія-нерухомість" планує побудувати на цьому місці ТРЦ з підземним паркінгом.

Читайте також

Активісти просять захистити старовинну київську садибу "Дача з мезоніном"

У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

На збереження історичного центру Одеси щорічно потрібно 5-7 млрд грн – міськрада

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше