Норвезьку лижницю Терезу Йохауг запросили взяти участь у забігу на етапі Діамантової ліги

Норвезьку лижницю Терезу Йохауг запросили взяти участь у забігу на етапі Діамантової ліги

Норвезьку лижницю Терезу Йохауг запросили взяти участь у забігу на етапі Діамантової ліги AP

Тереза Йохауг може пробігти дистанцію 5000 метрів на домашньому легкоатлетичному етапі.

Одна із найдосвідченіших спортсменок в історії лижних гонок Тереза Йохауг може взяти участь на змаганнях Діамантової ліги - найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики. Про це повідомили представники лижниці у коментарі VG.no.

Норвежка 14 разів здобувала перемоги на чемпіонатах світу, а також ставала триразовою призеркою Олімпійських Ігор з лижних гонок. І окрім цього змагалася на легкоатлетичних турнірах - у 2021 році вона взяла участь у кваліфікаційному забігу на літні Олімпійські Ігри на 10000 метрів.

Йохауг мала пробігти дистанцію за 31:25 хвилин, проте не змогла вийти за межі цього часу, показавши на фініші результат 31:40.67 хвилини. Попри це, організатори Діамантової ліги звернули увагу на успіх олімпійської призерки і вирішили запросити її для участі в забігу.

Що відомо про запрошення Йохауг на етап Діамантової ліги?

Норвежку запросили для участі на домашній етап Діамантової ліги, який відбудеться в Осло - саме там вона намагалася виконати олімпійський норматив на дистанцію 10000 метрів.

Етап Діамантової ліги в Осло відбудеться 1 липня, за три тижні до старту Олімпійських Ігор у Токіо. Поки що спортсменка ще не визначилася, чи погодиться на запрошення, однак готова пробігти меншу дистанцію до старту зимового олімпійського сезону.

"Остаточне рішення не прийняте, але така можливість є. Тереза хоче бігти, але це повинно відповідати вимогам щодо форми та графіку підготовки. Вона використовує біг як мотивацію, щоб внести різномаїття у тренування", - повідомив менеджер спортсменки Йорн Ернст.

Щодо дистанції 10000 метрів, то представники Йохауг запевнили, що кваліфікаційний забіг в Осло був останнім для неї у 2021 році.

Тереза Йохауг: що відомо

 • Тереза Йохауг вигравала золото на зимовій Олімпіаді у 2010 році у складі естафетної команди. Крім цього, вона здобула "срібло" та "бронзу" на Іграх у 2014 році - мас-старт на 30 км та гонка з роздільним стартом на 10 км відповідно.
 • У 2017 році Йохауг не виступала через дискваліфікацію, пов'язану із допінгом. Після повернення у спорт вона здобула сім золотих нагород на чемпіонатах світу у 2019 та 2021 роках.
 • За винятком естафети 4х5 км, Йохауг бігає довгі дистанції у лижних гонках - 10, 15 та 30 км.
 • На останньому чемпіонаті світу Йохауг здобула чотири золоті нагороди.

Календар першої частини етапів Діамантової ліги

 • Неділя, 23 травня - Гейтсхед (Велика Британія)
 • П'ятниця, 28 травня - Доха (Катар)
 • Четвер, 10 червня - Флоренція (Італія)
 • Четвер, 1 липня - Осло (Норвегія)
 • Неділя, 4 липня - Стокгольм (Швеція)
 • П'ятниця, 9 липня - Монако (Монако)
 • Вівторок, 13 липня - Лондон (Велика Британія)
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика