Олександр Герега може придбати польський волейбольний клуб. Що про це відомо

Олександр Герега може придбати польський волейбольний клуб. Що про це відомо

ЗМІ
Олександр Герега може придбати польський волейбольний клуб. Що про це відомо

Клуб на днях втратив спонсора.

Український підприємець та Народний депутат Олександр Герега може стати власником польського волейбольного клубу "Варва" з Варшави. Герега веде перемовини з теперішнім власником клубу - польським підприємцем Бертрандом Ясінським, який зацікавлений у продажі "Верви". Про це повідомляють польські ЗМІ.

Ясінський уже довгий час планує продаж волейбольного клубу: узимку польські та італійські ЗМІ повідомляли, що він досяг угоди з двома польськими волейболістами - Міхалом Кубяком та Вільфредо Леоном, які мали стати новими власниками клубу.

Однак на етапі фіналізації угоди виникли непорозуміння між сторонами. За інформацією ЗМІ, Ясінський не надавав повну документацію щодо фінансового стану клубу, і він продовжував шукати інших потенційних покупців.

"Верва" з "бронзою" чемпіонату ПольщіVerva Warszawa Orlen Paliwa

Олександр Герега може викупити польський волейбольний клуб з Варшави. Що про це відомо

А уже наприкінці травня у пресі з'явилося прізвище Олександра Гереги, як можливого нового власника "Верви". Утім, ймовірний прихід українського підприємця в Польщі підтримали не усі.

Чому продають "Верву" та що відбувається навколо цього

У 2019 році польський волейбольний клуб "Верва" перебував у кроці від банкрутства, однак був врятуваний підприємцем Бертрандом Ясінським, який вклався у нього фінансово та став президентом.

Згодом Ясінский вирішив продати клуб, був у кроці від продажу двом польським волейболістам (Леону та Кубяку), але угода не була підписана.

Затягування продажу та невідомість щодо нового власника вплинула на спонсорів клубу. Титульний спонсор - нафтовий концерн "Орлен" - вирішив не продовжувати співпрацю з клубом. Контракт закінчився 31 травня 2021 року - він не був пролонгований. Клуб підтвердив цю інформацію у понеділок, 31 травня.

За неофіційною інформацією, "Орлен" платив клубу 4 мільйони злотих щорічно (більше 1 млн доларів).

"Орлен" підтримував продаж клубу Леону та Кубяку, оскільки бачив у такому кроці великі перспективи для спонсорства та маркетингу. Однак за інформацією Puls Biznesu, "Орлен" не був готовий фінансувати "Верву", якщо його власником буде українець Герега через його політичну історію.

Оскільки контракт з "Орленом" закінчився - клуб "Верва" втратив фінансування у розмірі близько 4 мільйонів злотих.

Що це за клуб "Верва"?

  • Один з найстарших польських волейбольних клубів з Варшави, заснований у 1954 році.
  • Останні три сезони закінчує в призерках чемпіонату Польщі з волейболу - друге місце (2018/19 та 2019/20) та третє місце (2020/21).
  • У складі "Верви" грає кілька гравців збірної Польщі (виграли два останні чемпіонати світу) та кілька легіонерів. Тренером клубу є 60-річний італієць Андреа Анастасі, ексголовний тренер збірної Польщі та Італії, 3-разовий чемпіон Європи як тренер.

Чому у Гереги виник інтерес до клубу?

Олександр Герега - віцепрезидент федерації волейболу України, а також він є власником волейбольного клубу "Епіцентр-Подоляни", який дебютував в українській Суперлізі у сезоні 2020/21 та одразу виграв "срібло" національного чемпіонату.

Перед сезоном 2021/22 "Епіцентр-Подоляни" підсилюють склад, підписавши кількох гравців збірної України.

Також Олександр Герега є президентом федерації важкої атлетики України та віцепрезидентом УАФ (Українська асоціація футболу).Проте тепер Герега може стати власником ще одного волейбольного клубу. Але не в Україні, а в Польщі - він розглядає можливість придбання місцевого клубу "Верва".

Читайте також: Львівські "Барком-Кажани" виступатимуть у чемпіонаті Польщі з волейболу
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика